24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۱ ۱۵:۳۷:۱۹
کد مطلب:  1123329
پخش آموزش دروس ابتدایی از شبکه استانی خلیج فارس

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش استان هرمزگان از پخش آموزش دروس ریاضی و علوم مقطع تحصیلی دوره دوم ابتدایی در شبکه استانی خلیج فارس خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش،  ایرج بیت اللهی با اشاره به اینکه آموزش تعطیل نیست اظهار کرد : رسالت اصلی آموزش و پرورش، آموزش دانش آموزان است و لذا در شرایط کنونی پیش آمده باید از تمامی فرصت ها و ظرفیت های درون سازمانی و برون سازمانی جهت تداوم جریان آموزش و یادگیری دانش آموزان استفاده شود.

وی ادامه داد: آموزش و پرورش با همکاری صدا و سیمای خلیج فارس برای تداوم جریان آموزش، پخش تدریس دروس ریاضی و علوم را در دوره دوم ابتدایی شروع کرده است.

بیت اللهی اضافه کرد: پخش آموزش دروس از طریق رسانه استانی علاوه بر بهره وری آموزشی و یادگیری دانش آموزان موجب تقویت روحیه همبستگی و همدلی در جامعه می شود.

معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش هرمزگان تصریح کرد: معلمان از ابتدایی ایام تعطیلات با حضور داوطلبانه خود در امر تولید محتوای آموزشی و آموزش دانش آموزان از طریق فضای مجازی نشان دادند که در امر آموزش کودکان مسئول هستند و فرآیند آموزش تعطیل نیست .

وی با بیان اینکه ایجاد انگیزه و تقویت حس حضور دانش آموزان در ساعات پخش برنامه های آموزشی تلویزیون مانند حضور در کلاس درس مورد تاکید است، گفت:  خانواده ها باید این همکاری را نسبت به حضور دانش آموزان در ساعت پخش برنامه های آموزشی داشته باشند و بر این امر نظارت کنند.

بیت اللهی افزود: سرگروههای آموزشی استان سعی کرده که با کیفیت ترین آموزگاران را برای تدریس در تلویزیون انتخاب کند تا دانش آموزان بهره مندی لازم را از این برنامه های آموزشی داشته باشند.

وی بیان کرد: آموزش و پرورش به دنبال آن است تا فرآیند آموزش و یادگیری مجازی را معطوف به زمان تعطیلات اضطراری نکند و با استفاده از این فضا و ظرفیت، کار یادگیری و یادهی را در ایام دیگر ادامه دهد.

معاون آموزش ابتدایی تاکید کرد: فیلم های آموزشی با استفاده از روش معکوس ویژه دانش آموزان دوره دوم ابتدایی و تکالیف مهارتی ویژه دانش آموزان دوره اول در سایت گروههای آموزشی ابتدایی استان هرمزگان edue.horsch.ir www آماده بهره برداری است.

به اشتراک بگذارید :