24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۵ ۰۸:۰۱:۰۰
کد مطلب:  1125487
مدیر کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی:
فعالیت های مشاوره‌ای در ایام تعطیلات به صورت غیر حضوری فعال هستند

مدیر کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی از فعال بودن صدای مشاور و پیام مشاور برای کاهش استرس و مشاوره تحصیلی دانش آموزان و اولیا در ایام تعطیلات خبر داد.

مسعود شکوهی در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پروروشی و فرهنگی گفت: اداره کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت دربرابر آسیب های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش در ایامی که بدلیل کنترل بیماری کرونا منجر به تعطیلی مدارس  شده  است برای پاسخگویی به سئوالات اولیاء و دانش آموزان در حوزه مشاوره تحصیلی و تربیتی وهمچنین پیشگیری از مشکلات روانی و اجتماعی اقدام به راه اندازی "پیام مشاور" با حضور مشاور در سطح واحد آموزشی و "صدای مشاور" با حضور اعضاءتخصصی در سطح مراکز و هسته های مشاوره استان ها و مناطق کرده است.

او ادامه داد: با توجه به شیوع بیماری کرونا با هدف مدیریت بحران و پیشگیری از مشکلات روانی و اجتماعی (اضطراب، ‌استرس) در دانش‌آموزان کانال اطلاع‌رسانی با عنوان پیام مشاور با مدیریت مشاوران مدارس برای دانش‌آموزان آموزشگاه مربوطه تشکیل شده است.

شکوهی همچنین از فعال کردن مراکز مشاوره در قالب صدای مشاور خبر داد و افزود:  صدای مشاور جهت مشاوره تحصیلی و تربیتی و کاهش استرس‌های اجتماعی دانش‌آموزان و خانواده‌ها در طول شبانه‌روز از طریق تلفن مرکز مشاوره و اطلاع‌رسانی شماره‌های مراکز مشاوره به تمامی دانش‌آموزان مناطق فعال خواهد بود.

مدیر کل امورتربیتی مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی خاطر نشان کرد: دستورالعمل‌های پیشگیری از بیماری های حاد تنفسی فصول سرد به شماره 802/24634/5500
مورخ 16/11/1398، به مراکز پرورشی و فرهنگی از قبیل کانون‌ها، اردوگاه‌ها و دارالقرآن‌ها ارسال شده است.

او همچنین توانمندسازی و آموزش مهارت‌های خودمراقبتی دانش‌آموزان دوره ابتدایی دوم (توانمندسازی همزمان دانش‌آموزان، والدین و کارکنان مدرسه) ویژه استان قم به تعداد 321 مدرسه در استان قم را از دیگر فعالیت ها و برنامه های این اداره کل دانست.

شکوهی خاطر نشان کرد: گروه‌های مختلف و سلسله مراتبی در فضای مجازی به منظور ارتباط مؤثر با اولویت اشتراک‌گذاری محتوای پرورشی و فرهنگی در کل استان‌ها ایجاد شده است.

اولیاء گرامی می توانند برای اطلاع از شماره های تماس اعضاء تخصصی به سایت اداره کل آموزش و پرورش استان ها و مناطق مراجعه نمایند.

به اشتراک بگذارید :