24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۸/۱۲/۲۷ ۱۵:۰۳:۵۵
کد مطلب:  1130643
کاظمی: تشکل های دانش‌آموزی در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار گرفته اند

 معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش از فعالیت های ارزنده بسیج دانش آموزی شهرقدس جهت پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و ضدعفونی کردن مدارس در شهرقدس بازدید کرد. 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، علیرضا کاظمی ضمن تقدیر و تشکر از فعالیت های ارزنده بسیج دانش آموزی شهرقدس در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا و ضدعفونی کردن مدارس گفت:  یکی از بخش‌های بسیار فعالی که همواره کشور را در وضعیت بحرانی کنونی یاری می دهد تشکل های دانش آموزی و بسیج دانش آموزی است که به لحاظ نوع توانمندی ها و ظرفیت هایی که در این تشکیلات وجود دارد به مبارزه و مقابله با کرونا ویروس پرداخته است . 

او افزود: فعالیت‌های خستگی‌ناپذیر این دو نهاد برای ضدعفونی کردن مدارس و آماده کردن فضاهای عاری از این ویروس ناشناخته برای تحصیل دانش‌آموزان قابل ستایش و چشمگیر است. 

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش خاطر کرد : ما در بحران های این چنینی می‌توانیم به قابلیت‌ها و ظرفیت‌های مجموعه هایی همچون تشکل های دانش آموزی پی ببریم و بسیج دانش آموزی همواره در همه بحران‌هایی که کشور با آن روبرو بوده است در صحنه حضور داشته است، به ویژه در بحران شیوع ویروس کرونا که هم اکنون جهان و کشور عزیزمان با آن درگیر است، علاوه بر موضوع بهداشت و سلامت جامعه ، همه ابعاد سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی را درگیر کرده است ، توانست کمک بسیاری به کنترل این بحران چه در زمینه فرهنگ سازی و چه در زمینه ضدعفونی و گندزدایی و کمک به بهبود شرایط عمومی جامعه برساند و به شکل خستگی ناپذیری به مقابله با این ویروس ناشناخته پرداخته است. 

او ادامه داد : در شرایط بحرانی که هم اکنون کشور ما با آن روبروست یکی از مهم ترین مسائلی که توجه عموم را به خود جلب کرد، فعالیت های ارزنده بسیج دانش آموزی برای ریشه کن کردن ویروس کرونا بود که این موضوع بیانگر این است که روحیه جهاد و تلاش و جنگندگی نیروی بسیج در شرایط سخت در نوجوانان و جوانان ایران زمین زنده و شعله‌ور است . 

کاظمی در ادامه بیان کرد : در شرایط کنونی کشور که سودجویان دست به احتکار مواد ضدعفونی و ماسک‌های بهداشتی زدند بسیج دانش آموزی شهر قدس با تلاش‌های خستگی‌ناپذیر خویش خط تولید ماسک های بهداشتی را راه اندازی کرد که روزانه ۱۰۰۰۰ ماسک بهداشتی تولید و توزیع می‌کند تا با قیمت مناسب به دست نیازمندان برسد و از شیوع این ویروس در سطح شهر جلوگیری و پیشگیری کند . 

او یاد اور شد: نیروی بسیج دانش آموزی یک عنصر بسیار مفید برای جامعه است که با فعالیت‌های این چنینی و با ارزش خویش نقش بسیار موثری در کنترل اوضاع دارند . فعالیت های ارزنده نیروی بسیج دانش آموزی علاوه بر اثرات و برکات مادی خویش بر جامعه اثرات تربیتی خوبی هم برای جامعه و خانواده های ایران زمین به خصوص افرادی که در این راه فعالیت می‌کنند دارد . 

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش افزود : ما در آموزش و پرورش تمام تلاش خود را به کار می گیریم تا در بخش‌های مختلفی از این دانش آموزان حمایت کنیم . یکی از بخش‌های حمایتی این است که با حمایت و پشتیبانی از دانش‌آموزان چرخه های تولیدی این چنینی را راه اندازی کنیم و یکی دیگر از حمایت هایی که صورت می گیرد کمک به چرخه توزیع تولیدات این دانش آموزان و افرادی که در این چرخه تولید سهیم هستند است.

او در پایان خاطر نشان کرد: اگر بتوانیم نیازهای جامعه را به عنوان بزرگترین جامعه مخاطب و بزرگ‌ترین بخش مشترکی که بین حاکمیت و ملت وجود دارد به کارگاه های تولیدی پیوند دهیم علاوه بر ایجاد امید و انگیزه در بین دانش‌آموزان قادر به توسعه خدمات در بخش‌های مختلف هستیم .
 

به اشتراک بگذارید :