6 شعبان 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۰۶ ۱۱:۰۱:۵۸
کد مطلب:  1136757
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان خبر داد:
تولید روزانه ۶۵۰ دست لباس یک بار مصرف پزشکی در هنرستان های فنی و حرفه ای و کار دانش استان کرمان

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در بازدید از کارگاه های تولید ماسک و لباس پزشکی یکبار مصرف، هنرستان های فضیلت، الزهرا و مدرس در کرمان، از تولید روزانه بیش از ۶۵۰ دست لباس یک بار مصرف پزشکی در هنرستان های فنی حرفه ای و کار دانش استان خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب در حاشیه این بازدید با اشاره به شیوع ویروس کرونا در کشور خاطر نشان کرد: تلاش در راستای پیشگیری از شیوع این بیماری منحوس، رسالت اجتماعی آموزش و پرورش است.

وی از بسیج تمامی امکانات هنرستان های فنی وحرفه ای و کار دانش استان در راستای تولید ماسک و لباس پزشکی یک بار مصرف خبر داد و افزود: به همت هنرآموزان و هنرجویان کرمانی روزانه بیش از ۳۰هزار ماسک و لباس یک بار مصرف پزشکی در این هنرستان ها تولید می شود.

اسکندری نسب اظهار کرد: همکاران ما در آموزش و پرورش استان کرمان با مد نظر قرار دادن راهبرد آموزشی همراه با تولید، با شعار "قوی تر از دیروز" برای ایرانی سرافراز گام برمی‌دارند و در هنرستان های فنی و حرفه ای و کار دانش استان به صورت جهادی مشغول تولید ماسک و لباس یک بار مصرف هستند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان به نقش مؤثر فرهنگیان در بحران های مختلف در دوران گذشته اشاره کرد و افزود: فرهنگیان در شرایط کنونی با فرهنگ‌سازی و رعایت نکات بهداشتی، آموزش در فضای مجازی و حتی تولید ماسک در هنرستان های فنی و حرفه‌ای و کاردانش، نقش موثری در پیشگیری از شیوع ویروس کرونا دارند.

بر پایه این گزارش هنرآموزان هنرستان های فنی و حرفه ای و کار دانش استان کرمان عاشقانه و دلسوزانه در راستای تحقق شعار سال1399"جهش تولید"در حفظ سلامتی مردم و انجام رسالت اجتماعی با شعارهایی مانند نذر امام زمان(ع)، نذر سلامتی حضرت امام خامنه ای(مدظله العالی)، شادی روح سردار شهید قاسم سلیمانی‌ و شادی روح شهدا، در ایام تعطیلات نوروزی در تولید ماسک یک بار مصرف پزشکی تلاش می‌کنند.

لازم به ذکر است مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان، در اولین روز کاری سال ۱۳۹۹با حضور در هنرستان های فضیلت، مدرس و الزهرا کرمان از هنر آموزانی که در کارگاه های تولید ماسک و لباس یک بار مصرف پزشکی مشغول به کار بودند قدردانی کرد.

به اشتراک بگذارید :