24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۱۹ ۱۸:۰۰:۵۲
کد مطلب:  1138057
سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان خبر داد؛
تغییرات در اعزام تیم‌ها به المپیادهای جهانی(این خبر در حال تکمیل است)

سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان از تغییرات در اعزام تیم‌های المپیادهای جهانی 2020 خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، به دلیل همه‌گیری بیماری کرونا در جهان، تغییراتی در زمان و نحوه برگزاری المپیادهای علمی جهانی 2020 و در نتیجه تغییر اعزام تیم‌ها ایجاد شده  که به شرح زیر اعلام می‌شود:

1- تصمیم گیری در خصوص برگزاری چهاردهمین المپیاد جهانی نجوم و اختر فیزیک که بنا بود 23 شهریور تا 1 مهرماه در کلمبیا برگزار شود به اواخر خرداد موکول شده است.

2- سی و یکمین المپیاد جهانی زیست شناسی که بنا بود در 13 تا 21 تیرماه در ژاپن برگزار شود لغو و به سال آینده موکول شد(دبیرخانه اعلام کرده در صدد ایجاد یک سازوکار آنلاین برای یک اقدام علمی برای شرکت کنندگان است).

3- پنجاه و یکمین المپیاد جهانی فیزیک که بنا بود در 28 تیرماه تا 5 مردادماه در  لیتوانی برگزار شود به تعویق افتاده و زمان آن متعاقباً اعلام خواهد شد.

4- سی و دومین المپیاد جهانی کامپیوتر که بنا بود 29 تیرماه تا 5 مردادماه در سنگاپور برگزار شود به تعویق افتاده، کمیته جهانی این المپیاد اعلام کرده در حال بررسی و اقدام برای برگزاری آنلاین IOI(المپیاد جهانی کامپیوتر) هستند، لازم به ذکر است هنوز زمان دقیقی برای آن اعلام نشده و نزدیکترین زمان ممکن را اواسط شهریور اعلام کرده‌اند.

5- شصت و یکمین المپیاد جهانی ریاضی که بنا بود از 18 تا 28 تیرماه در روسیه برگزار شود نیز به تعویق افتاده و زمان برگزاری احتمالی(در صورت موافقت کمیته جهانی و حضور کشورهای شرکت کننده) از 16 تا 26 سپتامبر اعلام شده.

این خبر بنا به اعلام دبیرخانه کمیته‌های جهانی برگزاری المپیادها تنظیم شده و برای اعلام تغییرات در المپیادهای فوق و سایر المپیادها در حال تکمیل است...

به اشتراک بگذارید :