8 شوال 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۰۹ ۲۰:۳۵:۰۰
کد مطلب:  1139506
سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش بیان کرد:
تشریح نحوه ورود مدیران مدارس به  شبکه اجتماعی دانش آموزان «شاد»

سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش نحوه ورود مدیران مدارس به  شبکه اجتماعی دانش آموزان «شاد» را تشریح کرد .

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، ظهر امروز مهدی شرفی با حضور در استودیو نگاه با اشاره به نحوه ورود مدیران مدارس به شبکه اجتماعی دانش آموزان«شاد»، اظهارکرد: این شبکه برای استفاده از ابزارهای الکترونیکی در جریان آموزش دانش آموزان در ایام بحران و تعطیلی مدارس است که در آن سه فرایند ورود برای دانش آموزان، معلمان و مدیران داریم .

سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات وزارت آموزش و پرورش افزود: مدیران مدارس در اولین مرحله با ورود به سامانه سناد پیام رسان مورد نظر خود را  انتخاب می‌کنند.

شرفی تصریح کرد: پس از آن مدیران مدارس باید وضعیت معلمان کلاس‌های درس را کاملا انجام دهند و کلاس‌های درس را انتخاب کنند و برای هر کلاس درس دبیر مورد نظر را انتخاب کنند.

سرپرست مرکز فناوری اطلاعات خاطرنشان کرد: پس از اینکه کلاس‌های درس انتخاب شد مدیران باید تایید نهایی را انجام دهند تا دانش آموزان به درستی در کلاس‌های درس خود جای بگیرند.

وی در ادامه اضافه کرد: در مرحله بعدی مدیران مدارس باید وارد پیام رسان انتخابی شوند و درآن  به منوی شبکه اجتماعی دانش‌آموزان وارد شوند و در بخش ورود مدیر، کد ملی خود را وارد کنند.

شرفی اظهار کرد: پس از آن که مدیر مدرسه کد ملی خود را وارد کرد، پیام رسان اطلاعات کلاس‌ها را می‌دهد و در صورت تایید مدیر،کلاس‌های مدرسه در پیام رسان تشکیل می‌شود و دانش آموزان پس از احراز هویت در سامانه «شاد » بطور خودکار وارد کلاس‌های درسی خود می‌شوند.

سرپرست مرکز برنامه‌ریزی و فناوری اطلاعات تاکید کرد: شماره تلفن همراهی که در پیام رسان وارد می‌شود دقیقا باید همان شماره تلفن همراهی باشدکه در سامانه سناد وارد شده است .

 وی در ادامه با اشاره به نحوه ورود دانش آموزان به شبکه اجتماعی دانش آموزان«شاد»، اظهار کرد: دانش آموزان از دو روش می‌توانند به کلاس درس خود وارد شوند؛ در یک روش دانش آموزان با ورود مستقیم به سامانهShad.medu.ir و وارد کردن کد ملی می‌تواند به پیام رسان مربوطه که توسط مدیر مدرسه انتخاب شده است وارد شوند.

شرفی افزود: در روش دوم دانش آموزان می‌توانند مستقیم به پیام رسانی که مدیر مدرسه آن را اعلام کرده است وارد شوند و با وارد کردن کد ملی به طور خودکار به کلاس درس خود هدایت شوند .

به اشتراک بگذارید :