24 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۱/۲۰ ۰۷:۵۵:۰۰
کد مطلب:  1149256
رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان در گردهمایی بزرگ و مجازی مدیران مدارس سمپاد کشور؛
آموزش در بستر مجازی سنگ بنای توسعه عدالت آموزشی است /تولید ١٠هزار دقیقه فیلم آموزشی 

رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان اظهار کرد: آموزش در بستر مجازی سنگ بنای توسعه عدالت آموزشی است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، فاطمه مهاجرانی در اولین گردهمایی مجاری مدیران مدارس سمپاد کشور که با حضور حدود 400 نفر تشکیل شد با تبریک سال جدید و اعیاد مبارک شعبانیه اظهار کرد: امیدوارم خداوند به برکت ایام مبارک شعبان سلامتی را به جامعه ما برگرداند. 

وی افزود: تفاوت افراد موفق و ناموفق در استراتژی‌ها رویکردهایی است که در سختی ها اتخاذ می‌کنند، افراد  ناموفق در مشکلات ایستایی دارند و افسوس می‌خورند اما افراد موفق در عین حالیکه با افراد آسیب دیده حس همدلی دارند به فکر استفاده بهینه و ایجاد راهکار برای کمک به آنان هستند.

مهاجرانی خاطرنشان کرد:  آنچه در حال حاضر شاهد هستیم استفاده از شرایط سخت کرونا برای کمک به دانش‌آموزان کشور است و ما به عنوان اعضای خانواده بزرگ آموزش و پرورش باید کمک کنیم که انسان تربیت کنیم. 

رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان با بیان  اینکه استان  فارس و دیگر استان‌ها در راه اندازی سامانه آموزش در بستر فضای مجازی همکاری زیادی  داشته‌اند، گفت: ما به دنبال تغییر هستیم  و این کار حاصل نمی‌شود مگر با کمک شما همکاران  و تاکنون ١٠هزار دقیقه فایل آموزشی تهیه شده است و در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفته است که کاری جهادی است. 

مهاجرانی با اشاره به اینکه با حضور وزیر آموزش و پرورش در روز ٢٨ اسفندماه سامانه آموزش مجازی سمپاد راه‌اندازی شد، اذعان کرد: کرونا همانطور که تهدید جدی برای سلامت جامعه است فرصتی است تا از ظرفیت فناوری اطلاعات استفاده کنیم  و در حال حاضر ما بدون تعطیلی در حال انجام کار هستیم و امور آموزشی و پرورشی دانش‌آموزان را پیگیری می‌کنیم.

وی در ادامه اضافه کرد: از امروز هرکدام از ما تولید کننده محتوا  و رسانه معرفی کننده سامانه آموزش مجازی خواهیم بود و خوشبختانه این موضوع در همه شهرهای کشو وجود دارد که آموزش تعطیل نشده است. 

مهاجرانی با بیان اینکه حجم زیادی محتوا تولید شده است، گفت: مدارس سمپاد تعطیل نیستند و بیش از معمول کار می‌کنند چرا که تا کنون تنها برای دانش‌آموزان سمپاد محتوا تولید می‌کردند اما در این مدت برای دانش‌آموزان سراسر کشور محتوا آموزشی و پرورشی تولید می‌کنند. 

رییس سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان تصریح کرد: اگر بخواهیم در حوزه مهارت‌های زندگی، مناجات شعبانیه و دعای هفتم صحیفه سجادیه اقداماتی داشته باشیم تنها با کمک شما همکاران امکان‌پذیر است. 
وی با بیان اینکه از دانش‌آموزان بخواهیم برای مثبت اندیشی، امید به آینده و بهتر کردن وضعیت کشور محتوا تولید کنند، گفت: مطمئن هستم که دانش آموزان ما توانمندی‌های زیادی دارند، لذا نه فقط در حوزه‌های آموزشی بلکه در امور پرورشی و فرهنگی نیز کارهای خوبی انجام گرفته و ادامه خواهد داشت. 
مهاجرانی با بیان اینکه آموزش در بستر مجازی سنگ بنای توسعه عدالت آموزشی است، گفت: استان همدان و استان‌های ذیل این قطب  برای پایه هفتم، استان خوزستان برای پایه هشتم، استان البرز  برای پایه نهم، المپیادها و امور پرورشی تولید محتوا خواهند کرد.
  
وی در ادامه اضافه کرد: استان یزد برای تمامی سه رشته پایه دهم، استان آذربایجان‌شرقی برای تمامی رشته‌های پایه یازدهم، استان خراسان هر سه رشته پایه دوازدهم و سمپاد مهارتی و تهران برای کلیه المپیادها نیز تولید محتوا خواهند کرد.

مهاجرانی خاطرنشان کرد: آزمون ورودی پایه هفتم و دهم مدارس استعدادهای درخشان به تعویق افتاده‌است و اگر ستاد ملی مقابله با کرونا مجوز بدهد در خردادماه آزمون برگزار خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :