24 جمادی‌الاول 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۲/۱۹ ۰۹:۳۰:۳۸
کد مطلب:  DPOxiuWQ
معاون پرورشی و فرهنگی وزير آموزش و پرورش:
حدود یک هزار معلم در حوزه پرورشی ، مهر امسال به مدارس می آیند

معاون پرورشی و فرهنگی وزير آموزش و پرورش گفت: از تعداد 17 هزار ورودی دانشگاه فرهنگیان که مهر 95 به مدارس اضافه خواهند شد، یک هزار نفر مربوط به حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی است

به گزارش مركز اطلاع رساني و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش به نقل از معاونت پرورشي و فرهنگي ، حمیدرضا کفاش ، با اشاره به فارغ التحصیلی 17 هزار ورودی دانشگاه فرهنگیان در اول مهر سال 95، اظهارکرد: اول سال تحصیلی یعنی مهر 95 حدود 17 هزار نیروی فرهنگی از دانشگاه فرهنگیان به آموزش و پرورش وارد می شوندکه از این تعداد هزار نفر مربوط به حوزه معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش است.

معاون پرورشی و فرهنگی وزير آموزش و پرورش تصريح کرد: از 5 هزار نیروی شرکت كننده در آزمون استخدامی نیز 200 نفر به حوزه پرورشی اختصاص داده شده است.

 وي با بيان اينكه 48 هزار نفر در مقاطع تحصیلی مختلف به عنوان مربی و معاون پرورشی فعاليت مي كنند، خاطرنشان كرد: 17 هزار و 500 مشاور در متوسطه اول فعاليت مي كنند.

كفاش در خصوص ارتقای سواد رسانه ای، افزود : برای اولین بار ارتقای سواد رسانه ای مربیان تربیتی و مشاوران را مطرح کردیم که این موضوع نیز وارد کتب درسی شده است.

 معاون پرورشی و فرهنگی وزير آموزش و پرورش ضمن تشکر برای ورود سواد رسانه ای در کتب درسی، افزود : به جد پیگیر ارتقای سواد رسانه ای هستیم زیرا خواستار مقابله با جنگ نرم و بیگانه هستیم.

به اشتراک بگذارید :