23 ذیقعده 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۲/۰۷ ۱۶:۱۵:۰۰
کد مطلب:  1163463
وزیر آموزش ‌و پرورش در جلسه بررسی برنامه‌های پیشنهادی هفته معلم؛
تلاش و ایثارگری معلمان اطلاع رسانی شود

جلسه ستاد مرکزی بزرگداشت هفته معلم با حضور وزیر آموزش ‌و پرورش تشکیل و برنامه‌های پیشنهادی هفته معلم مورد بحث و بررسی اعضای ستاد قرار گرفت.

به گزارش مرکز اطلاع‌ رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌ و پرورش، پیش از ظهر امروز، جلسه ستاد مرکزی بزرگداشت هفته معلم با حضور محسن حاجی میرزایی تشکیل و برنامه‌های پیشنهادی هفته معلم موردبحث و بررسی اعضای ستاد قرار گرفت.

در این جلسه وزیر آموزش ‌و پرورش با اشاره به وضعیت کرونایی موجود آموزش‌ها گفت: با تعطیلی مدارس معلمان از هر تلاشی برای تداوم آموزش‌ها دریغ نکردند و ما شاهد ارائه خلاقیت‌های خوبی در این زمینه بودیم لذا در هفته بزرگداشت معلم تلاش و ایثارگری‌های آنان باید اطلاع‌رسانی شود.

محسن حاجی میرزایی خاطرنشان کرد: اجرای هر برنامه در هفته معلم باید با محوریت معلم و معرفی این قشر زحمتکش به جامعه باشد.

وی بر تقدیر از معلمان شاخص در هفته معلم تأکید و افزود: معلمان برجسته در حوزه نویسندگی، شعر و شاعری و همچنین پیشکسوتان فرهنگی در این هفته باید مورد تقدیر قرار گیرند.

وزیر آموزش ‌و پرورش از استاد مطهری به‌عنوان شخصیتی الگو و اسوه برای معلمان یادکرد و تصریح کرد: در هفته معلم برای شناساندن افکار و اندیشه‌های استاد بزرگ شهید مطهری تلاش شود و یک روز از هفته معلم به بزرگداشت وی اختصاص یابد.

در این جلسه برنامه‌های مختلفی، ازجمله پخش بیانات رهبری در خصوص روز معلم، دیدار و گفتگوی معلمان با رئیس‌جمهور از طریق ویدئو کنفرانس، گفتگوی زنده وزیر آموزش ‌و پرورش از طریق شبکه شاد بافرهنگیان، افتتاح شبکه شاد توسط رئیس‌جمهور و ... ارائه و مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

همچنین گفتگوی وزیر آموزش ‌و پرورش با معلمان شاخص و برخی خانواده‌ها، افتتاح مسکن فرهنگیان در اصفهان، ارائه گزارش عملکرد آموزش ‌و پرورش در سه حوزه آموزشی (شبکه آموزش دانش آموزان)، عمرانی (جمع‌آوری مدارس خشتی و گلی) و تحولی (بسته‌های تحولی) و ... از دیگر برنامه‌های پیشنهادی هفته معلم بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به اشتراک بگذارید :