20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۱۱:۱۷:۰۳
کد مطلب:  1186985
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان:
ثبت نام دانش آموزان در مدارس با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل بهداشتی انجام می شود

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ثبت نام دانش آموزان در مدارس با رعایت فاصله گذاری اجتماعی و پروتکل بهداشتی انجام می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب در نشست ستاد ثبت نام در مدارس استان کرمان گفت: با اشاره به این که از ۲۷ اردیبهشت ماه مدارس استان برای رفع اشکال، بازگشایی شده اند، گفت: این اقدام کاملا اختیاری بوده است و در این شرایط پیش آمده سلامت جسمی و روحی دانش آموزان و همچنین آموزش اصولی آن ها با رعایت نکات بهداشتی در زمان حضور دانش آموزان در مدارس، از الویت‌های مهم و اصلی آموزش وپرورش بوده است.

وی بیان داشت: ثبت نام برای مدارس دبستان از اول خرداد ماه آغاز شده است و برای مدارس متوسطه، والدین می‌توانند از طریق سایت مدارس و یا به صورت حضوری و رعایت نوبت دهی برای جلوگیری از شلوغی و فاصله گذاری اجتماعی، از اول تیر ماه اقدام کنند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان  با بیان این که امتحانات پایه نهم تحصیلی در مدارس استان به صورت حضوری برگزار می شود این امتحانات با رعایت فاصله گذاری هر صندلی با صندلی بعدی با فاصله ۲ متر انجام و با رعایت همه موازین بهداشتی محل امتحانات به صورت مرتب ضدعفونی و گندزدایی می‌شوند.

 اسکندری نسب با اشاره به این که امتحانات نهایی پایه دوازدهم از ۱۷ خرداد ماه آغاز و تا ۱۶ تیرماه به صورت حضوری ادامه دارد، گفت: خدمات حضوری به دانش آموزان این پایه تحصیلی فقط تا دهم خرداد ماه، ارائه خواهد شد.

وی تاکید کرد:  الزام است که پایه تحصیلی نهم به دلیل داشتن هدایت تحصیلی و انتخاب رشته، و پایه دوازدهم هم به دلیل نهایی بودن امتحانات به صورت حضوری باشند و شیوه برگزاری امتحانات سایر پایه ها، بنا به تصمیم شورای هر مدرسه ارزیابی و برگزار خواهند شد.

اسکندری نسب همچنین با اشاره به جدول زمان بندی ثبت نام پایه های ورودی به مدارس گفت: ثبت نام پایه اول ابتدایی از اول خرداد آغاز می شود و تا 17 خرداد ادامه دارد، ثبت نام پایه هفتم از اول تا 14 تیر و ثبت نام پایه دهم از 5 تا 21 تیرماه سال جاری صوت می گیرد.

به اشتراک بگذارید :