19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۶ ۱۳:۵۰:۴۹
کد مطلب:  1187287
با حضور مدیر کل آموزش و پرورش فارس انجام شد:
آغاز تولید برنامه های آموزشی با موضوع امتحانات کتبی نهایی ویژه دانش آموزان پایه دوازدهم در صداو سیمای فارس

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت : 27 برنامه آموزشی با موضوع امتحانات کتبی نهایی ویژه دانش آموزان پایه دوازدهم در فارس در حال تولید است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، دکتر فرهاد اسماعیلی در بازدید از مراحل تولید برنامه های آموزشی با موضوع امتحانات کتبی نهایی ویژه دانش آموزان پایه دوازدهم در فارس، گفت : این اقدام در راستای توسعه عدالت آموزشی و با مشارکت آموزش و پرورش  فارس و صداوسیمای مرکز استان در حال انجام است .

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت : با توجه به تعطیلی مدارس ، تهیه این مجموعه برنامه  با حضور جمعی از دبیران برجسته فارس در دروس مختلف ،در زمینه  نحوه پاسخگویی و بیان نکات برجسته ،کلیدی و مهم سوالات امتحانات کتبی نهایی خرداد 99 در حال انجام است .

اسماعیلی افزود : این برنامه ویژه دانش آموزان پایه دوازدهم است و هدف از تولید آن،کمک به رشد نمره کتبی و نهایی دانش آموزان این پایه است .

وی با اشاره به اشتغال بیش از 35 هزار دانش آموز فارس در پایه دوازدهم ،گفت : این مجموعه در قالب27 برنامه و با حضور  19 دبیر برجسته استان ،برای 21 درس در حال تولید است که اتفاق نو  بوده و امیدواریم اینگونه، جهش تحصیلی مطلوبی در دانش آموزان استان اتفاق بیافتد .

مدیرکل آموزش و پرورش فارس ،گفت: تولید چنین برنامه ای که در آن به تشریح سوالات امتحانات کتبی  نهایی می پردازد ،اولین بار است که در سطح کشور و فارس انجام می شود و با توجه به پوشش گسترده شبکه فارس در سطح  استان و قابل مشاهده بودن آن برای بیشتر دانش آموزان، این کار ما به عدالت آموزشی نزدیکتر است.

معاون سیمای شبکه فارس نیز گفت: این برنامه ها با عنوان مدرسه تلویزیون فارس در حال تولید است که  از روز پنج شنبه ۸ خردادماه لغایت پنجشنبه ۱۵ خرداد جاری ، هر روزدر ۴ نوبت و در ساعات  ۸:۳۰صبح، ۱۲ظهر ، ۱۷ و ۱۹ عصر در 27 قسمت پخش خواهد شد .

فرشید باغبان منش در ادامه گفت : این برنامه بسته به استقبال دانش آموزان در بازه امتحانات نیز تکرار پخش  خواهد داشت و  تلاش می کنیم که دانش آموزان ارتباط خوبی با  این برنامه ها برقرار کنند .

وی با بیان  اینکه  قبل از ایام نوروز نیز 23 برنامه برای پخش از شبکه های  4 و آموزش برای دانش آموزان تهیه شد ،گفت : این  27 برنامه مخصوص شبکه فارس است که با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش فارس تهیه شده است .

به اشتراک بگذارید :