19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ ۰۸:۰۷:۲۲
کد مطلب:  1187620
معاون سوادآموزی آموزش‌وپرورش فارس در جلسه کمیته بهبود کیفیت سوادآموزی استان خبر داد:
ازسرگیری فعالیت‌های سوادآموزی فارس از خرداد 99

معاون سوادآموزی آموزش‌وپرورش فارس گفت: هم‌زمان با آغاز مجدد فعالیت بیشتر صنوف و دستگاه‌ها در کشور ، فعالیت‌های آموزشی سوادآموزی نیز از ابتدای خردادماه جاری در فارس از سر گرفته شد.

به گزارش اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش‌وپرورش فارس ،دکتر بهزاد نوروزی چگینی در جلسه کمیته بهبود کیفیت سوادآموزی استان، ضمن اشاره به مشکلات و موانعی که با  بروز بیماری کرونا سد راه انجام فعالیت‌های آموزشی و برگزاری کلاس‌های حضوری سوادآموزی در فارس شد، گفت:آموزش مجازی نقش مؤثری در پیشبرد امر آموزش داشت و سوادآموزی فارس نیز با راه‌انداز پویش آموزش سوادآموزی (پاس)توانست مانع تعطیلی و به تأخیر افتادن فعالیت‌های آموزشی در این حوزه شود.

معاون سوادآموزی آموزش‌وپرورش فارس گفت: با توجه به اجرای صحیح مقررات و پروتکل‌های وزارت بهداشت و آغاز فعالیت مجدد اغلب صنوف و دستگاه‌ها از خردادماه جاری، فعالیت‌های آموزشی در سوادآموزی نیز از خردادماه و با رعایت کامل دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های بهداشتی از سر گرفته می‌شود.  

وی گفت:کلاس‌های سوادآموزی که بیش از 40درصد مدت دوره آموزشی خود را گذرانده‌اند و فرایند آموزش آن‌ها به طرق مختلف مجازی و غیرحضوری استمرار داشته ،درصورتی‌که بتوانند تا پایان خردادماه فرایند آموزش را به اتمام برسانند ،می‌توانند نسبت به برگزاری امتحانات پایانی با رعایت ضوابط و پروتکل‌های وزارت بهداشت و فاصله‌گذاری اجتماعی اقدام نمایند .

نوروزی گفت :این قبیل کلاس‌ها باید به‌گونه‌ای برگزار شود که تا 20تیرماه تعیین تکلیف شده و نتایج برگزاری امتحانات آن‌ها نیز در سامانه  سوادآموزی ثبت شود.

معاون سوادآموزی آموزش‌وپرورش فارس درباره کلاس‌های طرح سوادآموزی اتباع ،موضوع توافق‌نامه کمیساریای عالی پناهندگان نیز گفت:این کلاس‌ها باید تا دهم دی‌ماه 98 به پایان می‌رسیدند و اکنون نیز باید اتمام یافته تلقی شوند و هر نوع تغییری در نتایج قبولی آن ممنوع است.  

به اشتراک بگذارید :