20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۷ ۱۰:۱۹:۵۱
کد مطلب:  1187889
امتحانات نهایی دانش‌آموزان پایه دوازدهم استان کرمان در ۲۸۰ حوزه برگزار می‌شود

رئیس اداره سنجش و پایش کیفیت آموزشی اداره‌کل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان اینکه امتحانات نهایی دانش‌آموزان پایه دوازدهم این استان در ۲۸۰ حوزه برگزار می‌شود، گفت: حوزه های امتحانی این استان در پایه دوازدهم از نظر تعداد و روز برگزاری آزمون ۲ برابر سال گذشته است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، حسین شفیعی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان این که امتحانات نهایی پایه دوازدهم دانش آموزان کرمانی سال گذشته در ۲۱۸ حوزه امتحانی برگزار شد، افزود: سال قبل دانش آموزان رشته های مختلف در یک روز آزمون می دادند در حالی که سال جاری دانش آموزان به تفکیک رشته ها آزمون می دهند.

وی اظهار داشت: امسال با توجه به شیوع ویروس کرونا روزهای برگزاری آزمون بیشتر شده و امتحانات رشته های متفاوت در روزهای مختلف برگزار می شود.

رئیس اداره سنجش و پایش کیفیت آموزشی اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان این که حدود ۲۷ هزار دانش آموز در پایه دوازدهم در این استان مشغول به تحصیل هستند، گفت: با توجه به پروتکل بهداشتی و ستاد امتحانات استان، تمام تصمیمات لازم برای برگزاری امتحانات به صورت حضوری اخذ و برای اجرا به شهرستان ها اعلام شده است.

وی تصریح کرد: حوزه های امتحانی با توجه به بودجه ای که قبلا به مدارس ابلاغ شده مقدمات بهداشتی لازم برای برگزاری آزمون را تهیه و اجرا می کنند.

شفیعی با بیان این که خانواده ها برای حضور فرزندانشان در حوزه های امتحانی دغدغه ای نداشته باشند، تاکید کرد: موازین و پروتکل های بهداشتی به منظور برگزاری آزمون رعایت می شود.

وی با بیان این که ماسک و دستکش برای دانش آموزانی که بدون وسایل ایمنی وارد حوزه امتحانی می  شود در نظر گرفته شده است از خانواده ها خواست فرزندانشان را با ماسک و دستکش راهی مدرسه کنند.

رئیس اداره سنجش و پایش کیفیت آموزشی اداره‌ کل آموزش و پرورش استان کرمان از دانش آموزان نیز خواست ضمن همراه داشتن ۲ خودکار شخصی از آوردن گوشی تلفن همراه به حوزه امتحانی خودداری کنند.

وی ادامه داد: گرفتن، نگهداری و تحویل گوشی همراه دانش آموز توسط اولیای مدرسه می تواند موجب انتقال ویروس و مشکل ساز شود.

شفیعی گفت: صندلی هر دانش آموز از طرفین با صندلی بعدی یک متر و هشتاد سانتی متر تا ۲ متر فاصله دارد و حوزه های امتحانی هر روز قبل از ورود دانش آموزان و بعد از خروج آنها ضدعفونی می شود و هر دانش آموزان برای تمام امتحانات خود روی یک صندلی می نشیند.

وی افزود: حوزه های امتحانی برای بازدید بدنی دانش آموزان نیز در حال خریداری دستگاه موبایل یاب و فلزیاب هستند.

به اشتراک بگذارید :