21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۰۹ ۱۳:۱۹:۲۸
کد مطلب:  1189122
اطلاعیه مهم آموزش و پرورش مازندران درباره برگزاری آزمون های خرداد ماه

اخیرا خبری مبنی بر ممنوعیت برگزاری آزمون در شبکه های اجتماعی در حال انتشار است که بدین وسیله اعلام می شود: این خبر کاملا کذب بوده و عوامل تولید و انتشار آن شناسایی شده اند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش مازندران، اخیرا خبری مبنی بر ممنوعیت برگزاری آزمون در شبکه های اجتماعی در حال انتشار است که بدین وسیله اعلام می شود: این خبر کاملا کذب بوده و عوامل تولید و انتشار آن شناسایی شده اند. 

 در این خبر جعلی آمده است: تدوین هر نوع برنامه امتحانی (ارزشیابی غیر حضوری) ویژه خرداد ماه و ارائه آن به دانش آموزان پایه هفتم و هشتم (دوره اول متوسطه) و دهم و یازدهم (دوره دوم متوسطه نظری) ممنوع بوده و مدیران محترم  می بایست با هماهنگی دبیران خود نسبت به اعمال یک نمره واحد به عنوان نمره ارزشیابی مستمر و پایانی از  تمام یا برخی فعالیت های مندرج در بند ۱۶ بخشنامه فوق الذکر (طبق نظر دبیر محترم) برای دانش آموزان ذینفع اقدام نمایند. 

 لذا بدین وسیله اعلام می شود خبر فوق الذکر از اساس کذب بوده و برنامه امتحانی براساس #اطلاعیه_آموزش_و_پرورش مازندران (که در روز پنجشنبه ۸ خرداد منتشر شد) برگزار می شود: 

 اطلاعیه_صحیح به شرح زیر است: 

براساس بند ج شماره ۱۶ بخشنامه بازگشایی مدارس به شماره ۱۳۹/۱۴۰ مورخ ۹۹/۰۲/۲۳ وزارت آموزش و پرورش ارزشیابی پایانی خرداد ماه ۹۹ دانش آموزان پایه‌های هفتم، هشتم، دهم و یازدهم طبق تصمیم شورای مدرسه ترجیحا بعد از تاریخ ششم خرداد ماه به عنوان تکمیل فرآیند آموزش به صورت غیر حضوری انجام  می‌شود.

ارزشیابی این دانش آموزان بر اساس مستندات و شواهد جمع آوری شده از مشارکت دانش آموز در فعالیت‌های آموزشی تربیتی داخل و خارج از کلاس درس و مدرسه، ارزشیابی حین آموزش‌های مجازی، ابتکارات و خلاقیت‌ها در موقعیت‌های یادگیری،  پژوهش‌های دانش آموزی مرتبط با دروس، خلاصه نویسی، نتایج ارزشیابی‌های مستمر و تراکمی نوبت اول و مستمر نوبت دوم و سایر شیوه‌های ارزشیابی صورت می‌گیرد و نمره دانش آموز تعیین و به مدیر مدرسه ارائه می‌شود، این نمره در ستون ارزشیابی تکوینی و پایانی نوبت دوم (خرداد) ثبت و اعلام نتیجه می‌شود.  

 از تمامی عزیزان درخواست می شود اخبار صحیح را تنها از طریق سایت رسمی اطلاع رسانی آموزش و پرورش مازندران به نشانی mazand.medu.ir و کانال رسمی اطلاع رسانی آموزش و پرورش مازندران به نشانی زیر دریافت کنند. 

به اشتراک بگذارید :