19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ ۱۲:۲۸:۴۳
کد مطلب:  1192124
توزیع 400 بسته حمایتی توسط مدارس غیر دولتی استان در بین دانش آموزان شیرازی

مدیرکل آموزش و پرورش فارس در آیین توزیع کمک های مؤمنانه مدارس و مراکز آموزشی غیر دولتی شیراز ،گفت: کمک های مؤمنانه فرهنگیان در ایام کرونایی نشان از وجود یک تفاوت ریشه ای بین فرهنگ شرقی مبتنی بر وحی و فرهنگ غیر وحیانی دارد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ،دکتر فرهاد اسماعیلی در آیین ارسال کمک های مومنانه مؤسسان و مدیران مدارس و مراکزغیر دولتی استان ،گفت: امروز این کمک های مؤمنانه توسط  انسانهای شایسته ای صورت گرفته که در قالب مؤسّس مدارس  و مراکزغیر دولتی در سنگر تعلیم و تربیت خدمات شایانی به نظام آموزش و پرورش کشور نموده  و از عناصر مهم حوزه تعلیم و تربیت می باشند.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به توسعه آموزش مجازی در پی شیوع ویروس کرونا ،گفت: تا دوسال قبل برای تحقق عدالت آموزشی وجبران بخشی از کمبود دبیر در برخی از رشته ها مثل  ریاضی ، فیزیک و زیست شناسی به دنبال آموزش مجازی بودیم و به صورت پایلوت هم در 5 منطقه این کار را انجام دادیم .

اسماعیلی افزود: در این ایام معلمان با شور و شوق فراوان زحمت کشیدند و نشان دادند وقتی یک بحران اتفاق می افتد آنان به خوبی به تکالیف و وظایف خود عمل می نمایند و حتی در قبال مسؤولیت های اجتماعی دیگرشان هم احساس مسؤولیت نموده و در صحنه حضور دارند، همچنین خانواده ها نیز متوجه شدند معلمی چه کار سختی است، کاری تخصصی برای فرایند یاد دهی یاد گیری، که اینها همگی اتفاقاتی بودند که کرونا رقم زد.

وی با بیان اینکه در این ایام به همگان ثابت شد مدرسه فقط کارکردش آموزشی نیست، بلکه خیلی کارکردهای دیگر هم دارد، گفت: در اوایل که با کمبود شدید ماسک و دستکش روبرو بودیم ، شاهد بودیم چگونه فرهنگیان  در بخش های مختلف آموزش و پرورش ازجمله هنرستانها و مدارس به یاری مردم و کادر درمانی شتافتند که اینها همگی  نشان از وجود یک تفاوت ریشه ای بین فرهنگ شرقی مبتنی بر وحی و فرهنگی که مبتنی بر وحی نیست، می باشد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به اینکه در گذشته از اخلاق مداری و خوبی های مردم در غرب بسیار شنیده بودیم گفت: اگر ریشه اخلاق وحیانی باشد پایدار است و ثبات دارد به نحوی که می بینیم در بد ترین بحرانها افرادی که اخلاقشان مبتنی بر وحی است از خودشان می گذرند و ایثار می کنند.

وی یادآور شد: در رابطه با همین کمک هایی که انجام می شود شاهدیم در اروپا و آمریکا مردم چگونه در صف های طولانی می ایستند و کمک دریافت می نمایند ولی در کشورمان نه تنها هیچگونه دغدغه ای برای تامین مایحتاج مردم وجود ندارد ،بلکه می بینیم  هم وطنان شریف مان در صف ایستاده اند تا فرصت کنند به دیگران کمک نموده و به یاری دیگران بشتابندکه این مایه افتخار ماست.

اسماعیلی با تاکید بر اینکه باید این فرصت ها را غنیمت بشماریم، گفت: نکته ای که که باید مورد توجه قرار گیرد این است که اعتماد مردم به سرمایه های اجتماعی در اینگونه بحرانها و حوادث بسیار رشد می کند ولی چون استفاده نمی شود ممکن است مجددا با یک اتفاق همه آن از بین برود، بنابر این باید قدر این فرصت را بدانیم و همگی این اتفاقات را ثبت و آنها را یادآوری کنیم، چرا که این تجربه می تواند برای مواجهه با اتفاقاتی که ممکن است در آینده با آنها روبرو شویم به ما کمک های بسیاری کند.

وی در ادامه گفت: این اقدام خداپسندانه مؤسسین مدارس و مراکز آموزشی غیر دولتی واداره مشارکتهای مردمی آموزش و پرورش و تمام کسانی که در تهیه و توزیع این بسته های مومنانه زحمت کشیده اند مبتنی بر سیره علوی است که جای تقدیر و تشکر بسیار دارد.

رئیس اداره مشارکتهای مردمی آموزش و پرورش فارس نیز در این خصوص گفت: این اقدام در راستای منویات مقام معظم رهبری و به منظور حمایت از اقشار آسیب پذیر خصوصا پس از بروز قضایای کرونا صورت گرفته است و موسسین مدارس و مراکز آموزشی غیر دولتی، با همدلی و همراهی و لبیک به منویات مقام معظم رهبری، تحت عنوان رزمایش کمک های مؤمنانه به صورت گسترده در آن حضور یافتند.

یزدان دشتیان گفت: در همین راستا تعداد 400 بسته اقلام غذایی شامل ( برنج، روغن، رب گوجه فرنگی، ماکارونی ، حبوبات و...) به ارزش هربسته یک میلیون و پانصد هزار ریال با مدیریت اداره مشارکتهای مردمی و همکاری شورای هماهنگی مؤسسان مدارس و مراکز آموزشی غیر دولتی و بسیج فرهنگیان تهیه و در بین نیازمندان توزیع می گردد.

وی افزود:  ارزش کل اقلام تهیه شده معادل 600 میلیون ریال می باشد، همچنین به جز این مورد مدارس و مراکز آموزشی غیر دولتی در موارد متعددی نیز راسا اقدام به تامین و توزیع کمک به نیازمندان نموده اند که در دوره های مختلف زمانی بین افراد نیازمند توزیع شده است .

به اشتراک بگذارید :