19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۲ ۱۳:۵۵:۱۱
کد مطلب:  1192356
رییس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی آموزش و پرورش فارس خبر داد:
از 15 تیر ماه نمون برگ های هدایت تحصیلی برای دانش آموزان پایه نهم در فارس به صورت الکترونیکی صادر می شود

رییس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی آموزش و پرورش فارس گفت: از 15 تیر ماه نمون برگ های هدایت تحصیلی برای دانش آموزان پایه نهم در فارس به صورت الکترونیکی صادر و در دسترس مدیران مدارس در سراسر استان قرار می گیرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس، طیبه رحیمی در جلسه شورای مشاوره آموزش و پرورش استان ، گفت: نمون برگ های 6 و 7 هدایت تحصیلی در بازه زمانی  15 تا 20  تیر ماه بصورت اکترونیکی صادر و مدیران مدارس مبدا و مقصد برای هدایت تحصیلی و ثبت نام در پایه بالاتر، قادر خواهند بود با ثبت کد ملی دانش آموز در سامانه همگام به آنها دسترسی داشته باشند.

رییس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی  آموزش و پرورش فارس با اشاره به تجربه موفق  حوزه کاری خود در اجرای طرح مشاوره تلفنی در زمان شیوع ویروس کرونا، گفت:  بیش از 400 تن از همکاران مشاور مدارس سراسر استان، برای ارائه خدمات مشاوره ای هدایت تحصیلی دانش آموزان به صورت تلفنی در سراسر استان اعلام آمادگی کرده اند .

وی افزود: مزیت اجرای این طرح، پاسخگویی بهتر و سریع به سئوالات و ابهاماتی است که در فرآیند هدایت تحصیلی برای دانش آموزان و اولیا بوجود خواهد آمد.

رحیمی اظهار امیدواری کرد که با برنامه ریزی دقیق، تشکیل جلسات منظم کمیته هدایت تحصیلی ادارات و ارائه راهکار های مناسب ،بتوان از شدت نگرانی بوجود آمده در خانواده ها که ناشی از انتخاب رشته و ادامه تحصیل دانش آموزان است کاسته و فرآیند ثبت نام آنها تسریع شود.

رییس اداره مشاوره تربیتی و تحصیلی  آموزش و پرورش فارس گفت: با استناد به آمار جمع آوری شده در سطح استان از طریق نمون برگ های هوشمند ،از ابتدای سال تحصیلی جاری، 9 هزارو 236  جلسه  با موضوع هدایت تحصیلی برای دانش آموزان  ، بیش از 3 هزار جلسه برای والدین  تشکیل شده است.

وی افزود: در سال تحصیلی جاری 3 هزارو 468 جلسه کمیته هدایت تحصیلی در آموزشگاه ها  تشکیل شده است و در همین راستا نیز 10 هزارو 200  پوستر و تراکت با موضوع انتخاب رشته و هدایت تحصیلی  و همچنین 18 هزارو 200  مورد نیز مشاوره تلفنی انجام شده است.

به اشتراک بگذارید :