18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۸ ۱۱:۵۹:۵۰
کد مطلب:  1196846
توصیه های مهم به دانش آموزان در هنگام برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم

رئیس اداره سنجش و پایش کیفیت آموزشی آموزش و پرورش استان کرمان توصیه های مهم به دانش آموزان در هنگام برگزاری امتحانات نهایی پایه دوازدهم را اعلام کرد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش کرمان، حسین شفیعی با بیان این که تمامی امتحانات پایانی خرداد ماه ۹۹ پایه دوازدهم نظری اعم از نهایی و غیرنهایی( داخلی) به صورت حضوری  در حال  برگزاری است، گفت: امتحانات نهایی پایه دوازدهم نظری طبق برنامه اعلام شده و امتحانات داخلی پایه دوازدهم نظری نیز با تصویب شورای مدرسه تحت عنوان تکمیل فرآیند آموزش، به صورت حضوری در حال برگزاری است.

وی  در ادامه توصیه هایی به دانش آموزان پایه دوازدهم داشت که مهم ترین آن ها به این شرح است:

  • استفاده از ماسک و دستکش در تمامی مدت الزامی بوده و بهتر است که ژل ضدعفونی به همراه داشته باشید.
  • از تجمع یا دست دادن و صحبت مستقیم با یکدیگر در محیط حوزه و هنگام تردد در حوزه خودداری کنید.
  • ملزومات و مایحتاج خود، نظیر نوشت افزار، آب آشامیدنی، مواد خوراکی و .... را به صورت شخصی تهیه کرده و به هیچ عنوان از وسایل دیگران استفاده نکنید.
  • درب حوزه های امتحانی راس ساعت 7:30 دقیقه صبح بسته می شود .
  • از حضور زود یا دیر هنگام در محل حوزه امتحانی و توقف در حوزه، بعد از پایان امتحان خودداری کنید.  
  • قبل از خروج از حوزه امتحانی حتما نسبت به درج امضا در لیست شرکت کنندگان حاضر در جلسه امتحانی اقدام کنید. 
  • از آوردن وسایل اضافی نظیر موبایل، کیف، کتاب و ... خودداری کنید. ضمنا مسئولیت مفقودشدن این وسایل برعهده دانش آموز است.

شفیعی در ادامه به برخی از موارد تخلفات امتحانی نیز اشاره کرد و درج هر نوع علامت روی ورقه امتحانی و استفاده از مداد لاک غلط گیر و خودکارهای رنگی (به جز رنگهای آبی و مشکی، همراه داشتن هر نوع وسیله نظیر ماشین حساب با قابلیت بیش از چهار عمل اصلی، کتاب، جزوه و هرنوع وسیله ارتباطی الکترونیکی (بیسیم، بلوتوث، هدست، ساعت های هوشمند) حتی به صورت خاموش، پاسخگویی به سوالات امتحانی از طریق نگاه کردن به ورقه امتحانی دانش آموزان دیگر یا صحبت کردن با آنها، ردو بدل کردن یادداشت و یا هرگونه کاغذ یا وسیله ای با دانش آموزان یا نوشتن ورقه امتحانی برای یکدیگر، بیرون بردن ورقه امتحانی، استفاده از ورقه امتحانی نوشته شده توسط دانش آموز دیگر، مشارکت در تعویض اوراق امتحانی بین دانش آموزان، هرگونه اخلال یا مزاحمت در نظم جلسه یا حوزه امتحان، فرستادن شخص دیگر به جلسه امتحان به جای دانش آموز و افشا یا استفاده از سوالات افشا شده یا مشارکت در افشای آن را از مهم ترین تخلفات امتحانی برشمرد.

رئیس اداره سنجش و پایش کیفیت آموزشی آموزش و پرورش استان کرمان ادامه داد: در کلیه موارد حداقل برخورد با متخلف درج نمره صفر بابت درس مربوطه و در اکثر موارد برای همه  امتحانات آن نوبت نمره صفر منظور می شود و از امتحانات نوبت بعد نیز محروم شده و متخلف به مراجع قضایی ارجاع داده می شود .

 

به اشتراک بگذارید :