19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۹ ۰۸:۳۲:۲۵
کد مطلب:  1197531
رئیس اداره فرهنگی هنری آموزش و پرورش فارس خبر داد:
140 کانون و اردوگاه فرهنگی و تربیتی در سراسر فارس آماده برگزاری فعالیت های تابستانی دانش آموزان است

رئیس اداره فرهنگی هنری ، اردوها و فضا های پرورشی آموزش و پرورش فارس گفت: 120 کانون فرهنگی و تربیتی و 20 اردوگاه فرهنگی و تربیتی در سطح استان فارس، برای استقبال از دانش‌آموزان در تابستان و ارائه خدمات به آنها آماده هستند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ، سعید خادمی در جلسه ویدئو کنفرانس معاونین پرورشی و تربیت بدنی ، کارشناس مسئولان و کارشناسان فرهنگی و هنری اردو ها و فضا های پرورشی و مدیران کانون های فرهنگی تربیتی قطب یک استان،گفت: برنامه ریزی لازم برای فعالیت های اوقات فراغت دانش آموزان در تابستان انجام شده و بر همین اساس در سطح مدارس و کانون های فرهنگی تربیتی نیز محتوای الکترونیکی مورد نیاز تهیه و تولید شده است.

رئیس اداره فرهنگی هنری ، اردوها و فضا های پرورشی آموزش و پرورش فارس با تاکید بر اینکه" اوقات فراغت دانش آموزان در ایام تعطیلات تابستان، فرصت بسیار مناسبی برای مهارت‌آموزی و شکوفایی کودکان و نوجوانان است " افزود: در همین راستا 120کانون فرهنگی و تربیتی و 20 اردوگاه  فرهنگی و تربیتی در سطح استان برای استقبال از دانش‌آموزان در تابستان و  ارائه خدمات آماده هستند .

وی نقش والدین در سپری کردن مطلوب اوقات فراغت دانش‌آموزان را مهم دانست و تاکید کرد: والدین باید راه‌های صحیح استفاده از اوقات طلایی را به فرزندان خود نشان دهند.

خادمی افزود: اوقات فراغت دانش‌آموزان فرصتی برای فراگیری مهارت‌ها و آموزش‌های مختلف به شمار می‌آید و برنامه‌ریزی در این زمینه باید بر اساس علایق و توانایی‌های جوانان و نوجوانان انجام شود و به گونه‌ای باشد که علاوه بر شکوفایی استعدادها و توانایی‌های این قشر، ایامی خوش نیز برای آن‌ها رقم بزند.

رئیس اداره فرهنگی هنری ، اردوها و فضا های پرورشی آموزش و پرورش فارس گفت: پایگاه‌های اوقات فراغت استان در رشته‌های مختلف علمی، فرهنگی، هنری، مهارت‌آموزی و ورزشی اقدام به برگزاری کلاسهای تابستانی می نماید.

خادمی افزود:تمامی فعالیت های تابستانی بر اساس تولید محتوای آموزش الکترونیک و شبکه شاد می باشد وکلاس‌های اوقات فراغت با توجه به وضعیت ویروس کرونا از تیر ماه تا نیمه شهریورماه خواهد بود.

وی تصریح کرد: پر کردن اوقات فراغت دانش آموزان و تربیت نسلی هنرمند، ورزشکار و قهرمان در سایه افزایش اعتبارات، تامین امکانات، ایجاد انگیزه، استفاده از مربیان مجرب و همکاری همه دستگاه های اجرایی با نهاد تعلیم و تربیت محقق می شود .

رئیس اداره فرهنگی هنری ، اردوها و فضا های پرورشی آموزش و پرورش فارس تاکید کرد: اگر تربیت نسلی با این خصایص حائز اهمیت است، باید زمینه و بستر آن را در چارچوب نهاد آموزش و پرورش و پروتکل های وزارت بهداشت و با برنامه ریزی دقیق در اولویت قرار داد.

گفتنی است در قطب یک معاونین پرورشی و تربیت بدنی ، کارشناس مسئولان و کارشناسان فرهنگی و هنری اردو ها و فضا های پرورشی و مدیران کانون های فرهنگی تربیتی استان؛ ادارات آموزش و پرورش نواحی چهار گانه شیراز ، سروستان ، مرودشت ، خرامه ، بیضا، سپیدان ، کوار ، زرقان ، میمند و ارژن حضور دارند.

به اشتراک بگذارید :