19 ربیع‌الاول 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۱۹ ۰۸:۳۴:۰۶
کد مطلب:  1197536
رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش فارس خبر داد:
مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان فارس به‌صورت غیرحضوری برگزار می گردد

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش فارس از برگزاری مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان استان به‌صورت غیرحضوری به دلیل شیوع کرونا خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش فارس ،صدرالله زین‌العبادی با تاکید بر ضرورت واهمیت برگزاری مسابقات قرآن،عترت ونمازدر تابستان 99، گفت: با توجه به شیوع ویروش کرونا وممنوعیت برگزاری فعالیتهای گروهی به صورت حضوری ،براساس شیوه نامه وزارتی و به منظور رعایت پروتکل  های بهداشتی وعدم اجرای مسابقات مرحله چهارده گانه به شکل حضوری ،این مسابقات به صورت غیر حضوری برگزار می گردد.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش فارس افزود:بر همین اساس مقررگردید که آثار دانش آموزان به شیوه غیر حضوری به این اداره ارسال گردیده  تا پس از بررسی وداوری ،منتخبین برابر شیوه نامه وزارتی به دبیر خانه مسابقات آوایی وپژوهشی  معرفی می گردند.

زین‌العبادی با بیان اینکه مرحله کشوری این مسابقات نیز به‌صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد، گفت: منتخبان مرحله استانی برای مسابقات غیرحضوری رشته‌های پژوهشی به میزبانی مشهد مقدس ورشته‌های آوایی به میزبانی تهران معرفی خواهند شد.

وی این مسابقات را بستر مناسبی برای رشد و تعالی شخصیت دینی و مذهبی دانش‌آموزان در راستای معارف حیات‌بخش و انسان‌ساز قرآن،عترت و نماز برشمرد و افزود: در مورد نحوه ارسال آثار به مرحله کشوری به شیوه لوح فشرده یا برگزاری مسابقات کشوری به صورت بر خط و آنلاین ، متعاقباً اعلام می‌شود.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش فارس با اشاره به آیه ۹۷ سوره نحل مبنی بر اینکه« هر کس از مرد یا زن کار شایسته کند و مؤمن باشد قطعا او را با زندگى پاکیزه‏اى حیات [حقیقى] بخشیم و مسلما به آنان بهتر از آنچه انجام مى‏ دادند پاداش خواهیم داد» گفت: بر اساس سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، دستیابی به حیات طیبه از اهداف کلان نظام تعلیم و تربیت تلقی شده است .

زین‌العبادی گفت: بر اساس رهنمودهای مقام معظم رهبری، هدایت دانش‌آموزان به حیات طیبه در کلیه ابعاد فردی و اجتماعی ،از راهبردها و اهداف کلان آموزش و پرورش است.

‌وی افزود: در این راستا اداره‌کل قرآن، عترت و نماز وزارت متبوع در جهت توسعه و ترویج این سه منشور نورانی برنامه‌هایی را پیش‌بینی نموده که یکی از آنان برگزاری مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان است.

به اشتراک بگذارید :