18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۲۰ ۱۱:۰۴:۴۷
کد مطلب:  1199155
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
اخلاق، تعهد، وجدان کاری، مسئولیت پذیری، انصاف و انضباط باید در راس کار همه کارکنان باشد

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در جلسه کمیته صیانت از حقوق شهروندی گفت: اخلاق، تعهد، وجدان کاری، مسئولیت پذیری، انصاف و انضباط باید در راس کار همه کارکنان باشد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب با اشاره به اهمیت شناسایی کانون ها و گلوگاه های فساد خیز در نظام اداری گفت: آموزش و پرورش از سالم ترین دستگاه های کشور است که می تواند الگوی خوبی برای سایر دستگاه ها باشد.

وی با بیان این که آموزش نیروی انسانی از اولین اولویت های هر دستگاهی است، گفت: یکی از مهمترین مواردی که در بدو ورود هر نیرویی به نظام اداری یا آموزشی باید در صدر قرار گیرد، ارتقای صلاحیت ها و توانمندی های حرفه ای اوست.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: ضعف نظارت کافی، نبود نظام شایسته سالاری و رواج مادی گرایی و تجملات، زمینه را برای فساد فراهم کرده و سبب سرزدن تخلف هایی از سوی عده ای فرصت طلب شده است.

اسکندری نسب تاکید کرد: ارائه الگوهای رفتاری و اخلاقی مناسب از جمله منش و سبک زندگی پیامبر مکرم اسلام( ص)، امامان و شهدا برای همگان به ویژه کارکنان دولت ضروری است.

وی گفت: آموزش و پرورش یک نهاد اجتماعی است که باید همه خدمات خود را شفاف سازی کند تا اعتماد مردم به این دستگاه ارتقا یابد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان این که سمت و سوی همه مدیران باید به گونه ای باشد تا بهره وری بیشتر و خطا و نقص کمتری برای دستگاه ها رقم خورد، گفت: زمینه بی نظمی، بی قانونی و  فساد باید برچیده شود.

به اشتراک بگذارید :