18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۲۱ ۰۸:۰۳:۳۵
کد مطلب:  1199769
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
بسیج همگانی خرید تلفن همراه برای دانش‌آموزان نیازمند شکل گیرد

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: شکل گیری بسیج همگانی در راستای خرید تلفن هوشمند همراه در استان ضروری است تا در شرایط تعطیلی مدارس به علت شیوع ویروس کرونا دانش آموزان نیازمند از آموزش مجازی برخوردار شوند.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب درمراسم نمادین توزیع کمک های مومنانه فرهنگیان و دانش آموزان استان به دانش آموزان بی بضاعت خاطر نشان کرد: این روزها کشور در همه حوزه ها نیازمند کمک های مومنانه است از جمله مدرسه سازی، مدرسه یاری همچنین در حوزه آموزش نیز نیازمند کمک های خیران برای خرید تبلت و گوشی هستیم.

وی  با بیان این که امروزه هر دانشجو یک گوشی دارد اما هر دانش آموز گوشی ندارد، توضیح داد: باید تلاش کرد تا یک بسیج همگانی در استان شکل گیرد و با خرید گوشی تلفن همراه برای دانش آموزان نیازمند آنها را نیز از نعمت تحصیل در شرایط کرونا بهره مند کنیم تا در مهرماه امسال دانش آموزی نباشد که از امکانات آموزش بی بهره باشد.

اسکندری نسب طرح« آجر به آجر» را یک سیاست اثر بخش در راستای مدرسه سازی در کشور دانست و بیان کرد: در این طرح تلاش شده که هر کس حتی به اندازه یک آجر هم شده در ساخت مدرسه کمک کنند برای مثال در منطقه نوق ۹۵ نفر یک مدرسه ساخته اند از این رو این طرح می تواند در ساخت مدرسه مفید واقع شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان عنوان کرد: خیران مدرسه ساز در سال ۹۸-۹۷ بالغ بر ۳۲ میلیارد در ساخت مدرسه کمک کردند و در سال۹۹-۹۸ حدود ۱۲۰ میلیارد تومان تا این لحظه کمک کرده اند و برآورد کرده ایم که تا پایان امسال حدودا ۲۰۰ میلیارد تومان توسط خیران مدرسه ساز به آموزش و پرورش کمک شود.

شایان ذکر است: در این مراسم یک دستگاه تبلت هوشمند خریداری شده توسط موسسان مدارس غیردولتی آموزش و پرورش ناحیه دو کرمان به مدیر مدرسه یکی از دانش آموزان بی بضاعت جهت تحویل به صورت نمادین اهدا شد.

به اشتراک بگذارید :