18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۲۶ ۰۸:۴۰:۰۵
کد مطلب:  1203390
معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان:
مقررات ثبت نام دانش آموزان در مدارس متوسطه اعلام شد

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان در جلسه ستاد ثبت نام از اعلام مقررات ثبت نام و انتقال دانش آموزان در دوره های متوسطه اول و دوم خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، سید محمد حبیب اللهی گفت: به منظور برنامه ریزی، سازماندهی، نظارت و ارزشیابی امور مربوط به ثبت نام دانش آموزان همه ساله قبل از شروع فرایند ثبت نام، در اداره کل و شهرستان ها و مناطق، ستاد ثبت نام تشکیل می شود و تصمیم گیری های لازم در این خصوص انجام می شود.

وی با اشاره به برخی از ضوابط و مقررات ثبت نام در دوره متوسطه، افزود: ثبت نام دانش آموزان ورودی پایه دهم با حضور پدر، مادر یا ولی قانونی دانش آموز و در پایه های یازدهم و دوازدهم و همچنین انتخاب رشته و واحد درسی با حضور خود دانش آموز انجام می شود.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان خاطر نشان کرد: همه دانش آموزان از نیمه اول تیرماه تا حداکثر پایان شهریور ماه ثبت نام می شوند.

حبیب اللهی گفت: دانش آموزان مدارس بزرگسالان، آموزش از راه دور و داوطلبان آزاد متقاضی ورود به پایه های یازدهم یا دوازدهم مدارس روزانه با رعایت ضوابط و مقررات مربوط می توانند در مدارس روزانه ثبت نام کنند یا ادامه تحصیل دهند.

وی با بیان این که پذیرش دانش آموز در مدارس استعدادهای درخشان، تابع ضوابط و مقررات خاص خود است، تصریح کرد: ثبت نام دانش آموزان با نیازهای ویژه که با وجود محدودیت و مشکلات جسمی یا حسی از هوش بهنجار برخوردارند و با استفاده از خدمات خاص آموزشی و توانبخشی می توانند در مدارس عادی به تحصیل بپردازند(دانش آموز مشمول آموزش به روش تلفیقی)، با ارائه معرفی نامه از اداره آموزش و پرورش استثنایی صورت می گیرد.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش استان کرمان، همچنین بر رعایت اصل تکریم، کرامت انسانی و حفظ احترام خانواده ها و فرزندان آنان و رعایت اصول بهداشتی در مدارس به منظور پیشگیری از گسترش بیشتر بیماری کویید 19 تاکید کرد.

 

به اشتراک بگذارید :