18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۲۷ ۱۱:۲۴:۰۸
کد مطلب:  1204314
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
شهریه مدارس غیردولتی تا اعلام بخشنامه جدید بر اساس شهریه سال تحصیلی گذشته محسوب می شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: شهریه مدارس غیردولتی تا اعلام بخشنامه جدید بر اساس شهریه سال تحصیلی گذشته محسوب می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب در جلسه شورای نظارت بر مدارس غیردولتی بر اجرای پروژه مهر در این مدارس تاکید کرد و توانمند سازی کارکنان مدارس غیردولتی را ضرورتی انکار ناپذیر در راستای ارتقای کیفیت فعالیت های آموزشی و پرورشی دانست.

وی با اشاره به تحصیل بیش از 19 درصد دانش آموزان استان در مدارس غیردولتی  اظهار کرد: به منظور پیگیری وضعیت ثبت نام و روند تحصیل دانش آموزان در مدارس غیردولتی آموزش و پرورش استان کمیته نظارت بر مدارس غیردولتی در قالب پروژه مهر  تشکیل شده و فعالیت خود را آغاز کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به دغدغه بعضی از والدین در خصوص پرداخت شهریه مدارس غیردولتی تاکید کرد: شهریه مدارس غیردولتی تا اطلاع ثانوی بر اساس شهریه سال تحصیلی گذشته محسوب می شود و با متخلفان در این زمینه برخورد قانونی می شود.

اسکندری نسب با بیان این که افزایش شهریه‌ها مطابق الگوی شهریه خواهد بود، افزود: میزان افزایش شهریه بعد از اعلام شورای سیاست‌گذاری مدارس غیر دولتی کشور اعلام خواهد شد.

وی تاکید کرد: مدیران مدارس غیردولتی موظف هستند پوستر نرخ شهریه را در معرض دید اولیا و مراجعان قرار دهند.

اسکندری نسب با بیان این که دریافت هزینه خدمات از قبیل تغذیه بین روز، لباس متحد الشکل، رفت و آمد و هزینه کلاس های تابستانی و فعالیت های غیردرسی باید با هماهنگی و موافقت انجمن اولیا و مربیان مدرسه و کسب موافقت شورای نظارت بر مدارس غیردولتی منظقه یا شهرستان اخذ شود، تاکید کرد: استفاده از این خدمات کاملا اختیاری بوده و دریافت هر گونه وجهی تحت این عناوین در هنگام ثبت نام ممنوع است.

به اشتراک بگذارید :