18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۲۹ ۱۰:۳۱:۲۴
کد مطلب:  1205187
رئیس اداره شاهد و امور ایثارگران آموزش و پرورش استان کرمان:
پذیرش ۵ هزار دانش آموز در مدارس شاهد استان کرمان

رئیس اداره شاهد و امور ایثارگران آموزش و پرورش استان کرمان از پذیرش ۵ هزار دانش آموز در مدارس شاهد، اعم از عادی و فرزندان شاهد، ایثارگر و جانباز در سراسر استان، خبر داد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان به نقل از خبرگزاری باشگاه خبرنگاران جوان، حسین محسن بیگی گفت: مدارس ابتدایی شاهد هر سال از اول تا ۱۷ خردادماه ثبت نام را انجام می‌دادند، ولی امسال این روند تا ۲۰ خرداد ادامه داشت.

وی با اشاره به این که دانش آموزانی که فرزند شهید یا آزاده و یا جانباز بالای ۲۵ درصد (طرح شاهد) جا مانده از ثبت نام هستند، هر زمان که مراجعه کنند، موظف به ثبت نامشان هستیم، افزود: امسال ۵ هزار دانش آموز به دلیل بهتر شدن فضا‌های فیزیکی تا پایان شهریور ماه در مدارس شاهد استان کرمان، ثبت نام و پذیرش خواهند شد.

رئیس اداره شاهد و امور ایثارگران آموزش و پرورش استان کرمان اظهار کرد: حدود ۲ هزار نفر در پایه اول ابتدایی، هزار نفر پایه هفتم و هزار و۷۰۰ نفر پایه دهم نفر ثبت نام خواهند شد، ولی تصمیم بر این است که امسال به دلیل افزایش کلاس در بعضی پایه ها، تعداد بیشتری برای ثبت نام پذیرش شوند.

رئیس اداره شاهد و امور ایثارگران آموزش و پرورش استان کرمان تصریح کرد: برای ثبت نام دانش آموزان با شرایط عادی در مدارس شاهد مانعی وجود ندارد، ولی الویت با ثبت نام فرزندان شهید، ایثارگر، جانباز، فرهنگی، نظامیانی که در منطقه امنیتی وعملیاتی دارای نامه باشند، هست و همچنین فرزندان کارمندان اداره بنیاد شهید، امتیاز خاصی برایشان در نظر گرفته شده است.

محسن بیگی با بیان این که امسال فرزندان جانبازان ۲۵ درصد به بالا هم، جزو طرح‌های شاهد و پراکنده می‌شوند، عنوان کرد: در سال‌های قبل فرزندان شهید، ایثارگر و جانبازان ۵۰ درصد به بالا، شامل این طرح‌ها می‌شدند، ولی امسال فرزندان جانبازان ۲۵ درصد به بالا هم در این طرح‌ها خواهند بود.

وی در خصوص طرح پراکنده گفت: این طرح به این منظور است که فرزندان شهید، آزاده و جانبازان ۲۵ درصد به بالا چنانچه در مدارس عادی دولتی مشغول به تحصیل هستند، آموزش و پرورش موظف به مشخص کردن یک رابط پیگیر دروس، معرفی به مراکز مشاوره و در صورت نیاز به معلم خصوصی با کمک بنیاد شهید مشکل این دانش آموزان را رفع کنیم.

رئیس اداره شاهد و امور ایثارگران آموزش و پرورش استان کرمان با بیان این که ۶۹ مدرسه شاهد طی ۳ دوره تحصیلی در سراسر استان داریم، گفت: ۸ مدرسه در مرکز استان در سه دوره تحصیلی در نواحی یک و دو وجود دارد.

محسن بیگی به ۳۱ مدرسه شاهد در دوره ابتدایی اشاره کرد و افزود:چهار مدرسه شاهد در دوره ابتدایی در شهر کرمان وجود دارد که از این تعداد ۲ مدرسه در ناحیه ۲ و دو مدرسه در ناحیه ۱ قرار گرفته است.

محسن بیگی به تاریخ ثبت نام پایه هفتم و متوسطه دوم اشاره کرد و بیان داشت: ثبت نام پایه هفتم از یکم تا ۱۴ تیر ماه و متوسطه دوم از ۵ تا ۲۱ تیرماه پیش ثبت نام آغاز می‌شود و دانش آموزان می‌توانند با مراجعه به سایت سجا www.saja.medu.ir نسبت به ثبت نام خود اقدام کنند.

وی گفت: در پایه هفتم و متوسطه دوم به ترتیب ۱۵۰ و ۱۸۰دانش آموز در ۳ رشته، پذیرش خواهیم داشت.

محسن بیگی با بیان این که ثبت نام در مدارس شاهد همانند سایر مدارس است، گفت: شهریه تقریبی این مدارس برای ابتدایی ۶۰۰ هزار تومان، متوسطه اول۷۰۰ هزار تومان و متوسطه دوم ۹۰۰ هزار تومان در نظر گرفته شده که نسبت به سال قبل افزایش قیمت نداشته، ولی افراد عادی موظف به پرداخت کامل شهریه هستند.

به اشتراک بگذارید :