18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۲۹ ۱۲:۲۵:۱۶
کد مطلب:  1205330
با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان
تفاهم نامه ساخت بزرگترین مجتمع آموزشی- ورزشی دخترانه خیرساز استان کرمان به نام زنده یاد حاجیه خانم طاهره تاج آبادی در رفسنجان امضا شد

تفاهم نامه ساخت بزرگترین مجتمع آموزشی- ورزشی دخترانه خیرساز استان به نام زنده یاد حاجیه خانم طاهره تاج آبادی رفسنجان با حضور مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان و جمعی از خیران امضا شد.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در مراسم انعقاد تفاهم نامه ساخت این مدرسه با خیر با بیان این که مدارس مکان‌های مقدسی هستند که افراد با بالا بردن علم و دانش خویش می‌توانند به پیشرفت جامعه کمک کنند، بر گسترش فرهنگ مدرسه‌سازی توسط خیران تاکید کرد.
وی افزود: مدرسه‌سازی، مدرسه یاری، تجهیز مدارس، مرمت و نوسازی مدارس فرسوده از جمله امور خیریه‌ای است که در اسلام جایگاه بالایی دارد، چرا که این مکان مقدس در پرورش استعدادهای نوجوانان و جوانان تاثیر فراوانی دارد.
اسکندری نسب با اشاره به ساخت بیش ۳۰ درصد فضاهای آموزشی کشور توسط خیران گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر در زمینه مدرسه‌سازی، نوسازی و مرمت مدارس گام‌های جدی و موثری برداشته شده که در این امر مهم تلاش خیران مدرسه‌ساز درخور تحسین است.
اسکندری نسب با بیان این که خیران مدرسه‌ساز همواره در مسیر مدرسه‌سازی حضور گسترده داشته‌اند و مشکلات فراوان از جمله تحریم‌ها، کمبودها و... نتوانست جلوی این حرکت عظیم را بگیرد، گفت: خوشبختانه در استان کرمان هر هفته یک یا چند پروژه آموزشی خیر ساز کلنگ زنی یا افتتاح می شود.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان از رشد سه برابری جذب مشارکت های مردمی در آموزش و پرورش استان در سال ۹۸ نسبت به سال ۹۷ خبر داد و گفت: پیش بینی می شود رقم جذب مشارکت های مردمی در آموزش و پرورش استان در سال ۹۹ به بیش از ۲۱۰ میلیارد تومان افزایش داشته باشد.
وی با اشاره به اجرای طرح آجر به آجر در سطح کشور گفت: هرکس به اندازه توان خود حتی با خرید یک آجر می تواند در امر مدرسه سازی مشارکت کند.
اسکندری نسب با اشاره به این که ۳۰ درصد مدارس استان کرمان تخریبی هستند، اظهار کرد: نیازمند مشارکت جدی خیران در امر مدرسه سازی هستیم.
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با بیان این که ساخت مسکن ویژه فرهنگیان راهبرد اصلی ما در آموزش و پرورش استان است، گفت: به زودی کلنگ احداث مسکن فرهنگیان رفسنجان نیز کلنگ زنی می شود. 
بر پایه این گزارش: تفاهم نامه ساخت بزرگترین مجتمع آموزشی- ورزشی خیرساز استان کرمان به نام زنده یاد حاجیه خانم طاهره تاج آبادی رفسنجان با حضور مدیران کل آموزش و پرورش و نوسازی،توسعه و تجهیز مدارس استان و جمعی از خیران و مسئولان امضا شد.
شایان ذکر است: این مجتمع آموزشی دخترانه شامل فضای دبستان ۱۲ کلاسه دخترانه، دو مدرسه متوسطه دوره اول و دوم  ۹ کلاسه و سالن ورزشی است که با زیربنای ۶ هزار و ۲۰۰ متر مربع و اعتباری بالغ بر ۳۰ میلیارد تومان در زمینی به مساحت ۳۰ هزار متر مربع ساخته می شود.

به اشتراک بگذارید :