18 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ ۲۱:۲۶:۲۷
کد مطلب:  1206316
معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور:
اجرای طرح مکان یابی مدارس به صورت پایلوت در ۲ استان کشور/کمک ۱۵۰۰ میلیاردی خیران مدرسه ساز

معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به طرح مکان‌یابی مدارس عنوان کرد: بر اساس تحولات جمعیتی ۵۰ سال آینده این طرح اجرا می‌شود و سامانه این طرح نیز طراحی شده و اکنون طرح مکان‌یابی مدارس در دو استان به‌صورت پایلوت در حال اجراست.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان "مهراله رخشانی مهر" عصر امروز ۳۱ خردادماه در آئین انعقاد تفاهم نامه ساخت ۱۲۰ مدرسه در استان کرمان گفت: در سال گذشته از محل صندوق ذحیره ارزی ۴۵ میلیارد تومان برای ۳ استان سیل‌زده کشور اختصاص داده شد که یکی از این سه استان، کرمان بوده است.

وی ادامه داد: در سال گذشته ۴۸ میلیارد تومان برای استانداردسازی سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی برای استان کرمان تامین اعتبار کردیم.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بیان کرد: هیچ پروژه ملی رها شده در کشور نداریم و اگر پروژه‌ای این چنین داشته باشیم پروژه‌های استانی هستند.

وی با اشاره به طرح مکان‌یابی مدارس عنوان کرد: بر اساس تحولات جمعیتی ۵۰ سال آینده این طرح اجرا می‌شود و سامانه این طرح نیز طراحی شده و اکنون طرح مکان‌یابی مدارس در دو استان به‌صورت پایلوت در حال اجراست.

رخشانی مهر با بیان این مطلب که در سال گذشته حدود یک هزار ۵۰۰ میلیارد تومان کمک خیران مدرسه ساز را داشتیم، تصریح کرد: باید از شیوه‌های نو برای جذب خیران بهره‌ بگیریم و طرح آجر به آجر قصد دارد همه مردم در امر مدرسه‌سازی را مشارکت دهد.

 معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به سامانه مهر مدرسه اظهار کرد: این سامانه بر اساس چارچوب مشارکت هر چه بیشتر خانواده‌ها در امر مدرسه سازی و بر اساس آموزه‌های سند تحول بنیادین طراحی شده است و به جلب مشارکت بیشتر مردم در امر مدرسه سازی منجر می‌شود.

در ادامه این آیین"مصطفی آیت‌الهی‌موسوی" معاون امور عمرانی استاندار کرمان نیز در این جلسه گفت: به زودی مشکل تمام مدارس جنوب استان از بابت انشعاب آب و برق حل خواهد شد.

در این آئین تفاهم نامه ساخت ۱۲۰ مدرسه با ۷۲۰ کلاس توسط اتاق بازرگانی استان و موسسه خیریه مهر گیتی امضا شد.

به اشتراک بگذارید :