21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ ۲۱:۳۹:۱۷
کد مطلب:  1206319
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان خبر داد:
120 مدرسه در استان کرمان توسط بنگاه های اقتصادی ساخته می شود

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: 120مدرسه در قالب 720 کلاس درس در استان توسط بنگاه های اقتصادی ساخته می شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری‌نسب عصر امروز ۳۱ خردادماه در آیین انعقاد تفاهم نامه ساخت ۱۲۰ مدرسه در استان کرمان با حضور رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: پروژه‌های خیران مدرسه ساز در استان کرمان یک هزار میلیارد تومان بوده است که امسال اعتبار این پروژه ها به ۳ هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان رسیده است.

وی با اشاره به آخرین سفر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس به استان کرمان اظهار کرد: در آن سفر که در ایام شهادت شهید سلیمانی بود، کلنگ احداث ۱۰۵ کلاس درس به زمین زده شد و مقرر شد که این کلاس‌ها در مهر ۱۴۰۰ افتتاح شوند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به این که از سال ۱۳۹۰ حدود ۳۱۰ پروژه روی دست آموزش و پرورش مانده بود که خوشبحتانه ۲۹۰ پروژه آن تعیین تکلیف شده است بیان کرد:  120مدرسه در قالب 720 کلاس درس در استان توسط بنگاه های اقتصادی ساخته می شود.

وی با اعلام این مطلب که استان کرمان از لحاظ فضای آموزشی جزو ۴ استان در رده های آخر استان های کشور است که سرانه فضای آموزشی آن بسیار پایین است، عنوان کرد: طبق توافقات صورت گرفته قرار است سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان یک هزار کلاس درس در سال‌جاری به آموزش و پرورش استان تحویل دهد.

اسکندری‌نسب با اشاره به طرح آجر به آجر تصریح کرد: طرح آجر به آجر در استان کرمان از ماه‌های قبل آغاز شده است و در این راستا در استان کرمان در منطقه نوق رفسنجان ۹۵ نفر یک مدرسه ۶ کلاسه را ساخته اند.

وی عنوان کرد: در فضای ۲۰ متری ما ۴۸ دانش آموز در حال تعلیم و تربیت هستند و این زیبنده ما نیست. حدود ۱۶۰ هزار دانش‌آموز در کرمان در دو شیفت درس می خوانند و امسال احتمالا این تعداد افزایش پیدا می‌کند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان با اشاره به سیل‌های دی‌ماه سال گذشته و فروردین امسال در استان اظهار کرد: در این سیل‌ها، ۲۶۰ مدرسه دچار آسیب شدند که باید برای آنها برنامه ریزی مناسبی داشته باشیم.

به اشتراک بگذارید :