21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۳/۳۱ ۲۱:۴۵:۰۳
کد مطلب:  1206322
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان:
۱۰۰۰ کلاس درس تا پایان سال، تحویل آموزش و پرورش کرمان می شود

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان بیان کرد: در سال ۹۹ حداقل یک هزار کلاس درس تحویل آموزش و پرورش استان خواهیم داد که این امر فقط با همت و کمک خیران محقق می‌شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان گرمان به نقل از خبرگزاری ایسنا،"محمد واعظی‌نژاد" عصر امروز ۳۱ خردادماه در آیین انعقاد تفاهم نامه ساخت ۱۲۰ مدرسه در استان کرمان با حضور رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: با ساخت این ۱۲۰ مدرسه ۷۲۰ کلاس درس به کلاس‌های درس استان کرمان اضافه می‌شود.

وی از کمک‌های خیران در امر مدرسه‌سازی سخن به میان آورد و اظهار کرد: در سال ۹۶ میزان سرمایه‌گذاری خیران در امر احداث مدرسه ۲۲ میلیارد تومان بوده که این مبلغ در سال ۹۸ به ۱۰۰ میلیارد تومان رسیده است و امروز با انعقاد این تفاهم نامه ۱۰۰ میلیارد تومان خیران در امر مدرسه‌سازی سرمایه‌گذاری می‌کنند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان بیان کرد: در سال ۹۹ حداقل یک هزار کلاس درس تحویل آموزش و پرورش استان خواهیم داد که این امر فقط با همت و کمک خیران محقق می‌شود.

به گزارش ایسنا، "مهدی طبیب‌زاده" رئیس اتاق بازرگانی استان کرمان نیز در این جلسه گفت: اتاق بازرگانی و فعالان اقتصادی بنا بر مسئولیت اجتماعی فعالیت‌های بسیار خوبی انجام داده‌اند به‌ طوری‌که در شیوع کرونا اتاق بازرگانی کمک‌های بی‌نظیری انجام داد همچنین در منطقه زلزله‌زده کرمانشاه نیز اتاق بازرگانی استان کرمان اولین نهادی بود که مدرسه در آنجا احداث کردند.

وی با اشاره به آینده کشور و نقش دانش‌آموزان در آینده کشور، اظهار کرد: اتاق بازرگانی ایران ۱۰۰ مدرسه در کشور احداث کرده لذا ما در این زمینه تجربه داریم و این تجربه برای ما سرمایه گرانقدری خواهد بود.

رئیس اتاق بازرگانی کرمان با بیان این مطلب که موسسه خیریه مهرگیتی، مدارس زیادی در سطح کشور ساخته است، تصریح کرد: این موسسه خیریه تاکنون ۳۷۷ مدرسه در کشور احداث کرده‌اند و با این اقدامی که در استان انجام دهند آن را به ۵۰۰ مدرسه می‌رسانند.

طبیب‌زاده با اشاره به مشکلات خیران مدرسه‌ساز عنوان کرد: ایجاد سامانه پنجره واحد احداث مدارس توسط خیران مدرسه‌ساز الزامی است تا تسهیل در این امر ایجاد شود.

به اشتراک بگذارید :