13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۰۳ ۰۸:۰۵:۰۰
کد مطلب:  1208166
مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی خبر داد:
ابلاغ دستور العمل اجرایی فعالیت های تابستانی با شعار هر دانش آموز یک مهارت+ دانلود دستورالعمل

دستورالعمل  اجرایی فعالیت‌های تابستانی با شعار هر دانش آموز یک مهارت به صورت مجازی در بستر شبکه آموزشی دانش آموز (شاد) و حضوری(محدود) براساس پروتکل‌های وزارت بهداشت ابلاغ شد.  

علی رمضانی ، مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت:پرداختن به مقوله غنی سازی اوقات فراغت ویژه دانش آموزان با توجه به وضعیت و شرایط موجود کشور به جهت شیوع  کرونا ویروس و تأکید ستاد ملی پیشگیری مبنی بر پویش «در خانه بمانیم» از اهمیت ویژهای برخورداراست.
او ادامه داد: بدین منظور معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش در تابستان سال جاری به استناد آیین نامه فعالیت‌های تابستانی ضمن بهره‌مندی از امکانات و قابلیت‌های موجود شبکه آموزشی دانش‌آموز «شاد» برنامه‌های پرورشی و فرهنگی منسجم، جامع، پرنشاط و هدف دار متناسب با نیازها و علایق دانش‌آموزان توسط دست اندرکاران نظام تعلیم و تربیت در زمینه های مختلف پیش بینی  کرده  است.
رمضانی گفت: لذا نقش بی بدیل خانواده ها در مدیریت برنامه های اوقات فراغت و مساعدت و همفکری آنها نسبت به سالهای گذشته بیشتر و پررنگتر خواهد بود.
مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی خاطر نشان کرد: از آنجایی که هر خانه می تواند نقش یک پایگاه را ایفا کند و والدین محترم نقش مدیریت پایگاه را بر عهده داشته باشند بدین منظور بهره مندی حداکثری از برنامه‌های پیشنهادی به مساعدت و همکاری خانواده بستگی دارد. در ضمن  استفاده بهینه دانش آموزان علاقمند در این شرایط از فضای مجازی قطعا میتواند تابستانی شاد و خاطره انگیزی را به همراه داشته باشد.

برای دریافت شیوه نامه اینجا کلیک کنید.

به اشتراک بگذارید :