13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۰۷ ۰۸:۴۶:۲۳
کد مطلب:  1210466
فرمانده پایگاه شهید شهسواری وزارت آموزش و پرورش:
برای توسعه و ترویج مکتب سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی برنامه‌های ویژه‌ای طراحی و تدوین شده است/ارتقا سواد رسانه‌ای فرهنگیان بسیجی باید مد نظر باشد

فرمانده پایگاه شهید شهسواری وزارت آموزش و پرورش از طراحی برنامه ها برای توسعه و ترویج مکتب سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی  خبر داد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، علیرضا کاظمی در جلسه  شورای پایگاه بسیج شهید شهسواری  ضمن تبریک دهه کرامت و میلاد با سعادت امام هشتم  گفت: در آستانه حادثه سنگین هفتم تیرماه و شهاد آیت الله بهشتی و 72 تن از یاران ایشان هستیم  همان طور که می دانید تاریخ جمهوری اسلامی ایران آمیخته با حوادث تلخ و شیرینی است که همه این اتفاقات به اعتلای نظام جمهوری اسلامی ایران کمک کرده اند. 

او افزود: بسیج فرهنگیان و بسیج دانش آموزی می توانند در راستای  ماموریت های خود بسیار موثر باشند و انتظار ما همیشه از بسیج فرهنگیان بالاست و باید چشم‌اندازی والا برای اهدافمان ترسیم کنیم و لذت و ارزش کار در این است که با وجود موانع و سختی ها فعالیت کنیم اکنون هم از انجام وظایف خود قانع نیستیم بلکه معتقدیم  بسیج فرهنگیان باید با هم افزایی فعالیت‌های خود را دنبال کند. 

فرمانده  پایگاه بسیج شهید شهسواری ادامه داد: همانطور که می دانید امور تربیتی و معاونت پرورشی و فرهنگی یادگار شهیدان رجائی و باهنر است که با هدف دفاع از آرمان‌های انقلاب تشکیل شده است  ما در پایگاه بسیج شهید شهسواری از همه ظرفیت ها استفاده کردیم و جلسات متعددی را با حضور همه اعضا برگزار کردیم و وظایف مدیریت و شرح وظایف مدیران نیز تدوین و به آنها ابلاغ شده است. 

او خاطر نشان کرد: علاوه بر این در پایگاه بسیج شهید شهسواری برای  توسعه و ترویج مکتب سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی  برنامه های ویژه ای طراحی و تدوین کرده ایم  و برای روز شهادت ایشان که از ایام الله های جمهوری اسلامی ایران است اقدامات ویژه ای در نظر داریم. 

او ادامه داد :همچنین ویژه نامه‌ای را برای ایام شهادت شهید سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی آماده کرده ایم. 

کاظمی تصریح کرد: ماموریت ها و ساختار بسیج فرهنگیان نیازمند باز مهندسی از صف تا ستاد است و پیشنهاد می کنم اولویت و تمرکز ما ارتقاء دانش و سواد رسانه‌ای برای معلمان بسیجی و تمرکز بر فضای مجازی باشد تا معلمان بسیجی  توانایی تولید محتوا در عرصه فضای مجازی را داشته باشند. 

در ادامه جلسه شاپور محمدزاده فرمانده بسیج فرهنگیان حوزه ستادی گفت: باید سعی کنیم با تلاش و کوشش به اهداف بسیج فرهنگیان سراسر کشور دست یابیم. 
او ادامه داد: خرسندم که 37 سال پیش کار خود را در آموزش و پرورش در حوزه پرورشی آغاز کردم. 

سپس در ادامه عباس مطهری، رئیس بسیج فرهنگیان سراسر کشور ضمن تبریک دهه کرامت گفت: خداوند را شاکریم که در چنین دستگاهی خدمت می کنیم زیرا معلمی شغل انبیاست و کار پرورشی به دلیل تزکیه و تبشیری که در آن وجود دارد نزدیک تر به کار انبیا است. 

او ادامه داد: ما خود را خادم و سرباز فرهنگیان بسیجی می دانیم و معتقدیم کارها در بسیج باید از پایین به بالا بجوشد و نمی خواهیم با ابلاغیه و بخشنامه کارها را جلو ببریم. 

رئیس بسیج فرهنگیان سراسر کشور گفت: در بسیج باید کارها به صورت دلی و بدون دستورالعمل و ابلاغیه پیش برود و کافیست ذهنها و دلها حول محور ولایت حرکت کنند تا کارها با هدایت و نصرت الهی پیش برود. 

او تصریح کرد: بسیج فرهنگیان جزء بسیج اقشار است و بسیج اقشار باید به کار آمدی دستگاه ها کمک کنند بنابراین کمک به کارآمدی دستگاه تعلیم و تربیت ماموریت اصلی بسیج فرهنگیان است. 

 مطهری خاطرنشان کرد:فرهنگیان بسیجی  باید  با استناد به اسناد بالادستی و با اتکاء به ایمان  و حرکتی جهادی وظایف اساسی خود را دنبال کنند. 

او افزود:معتقدیم بسیج  باید در لایه های مختلف خود هیئت های  اندیشه‌ورز داشته باشد تا بتواند  راهبرد و خطوط اساسی حرکت خود را ترسیم کند و در بسیج فرهنگیان باید تلاش شود تا مدرسه طراز جمهوری اسلامی ایران را شکل دهیم. 

رئیس بسیج فرهنگیان سراسر کشو ادامه داد: البته در پایگاه های مختلف که در معاونت های مختلف وجود دارند نوع شکل و ساختار  نظر تخصصی تغییر می‌کند به طور مثال بسیج فرهنگیان در معاونت پرورشی کارش با بسیج فرهنگیان در شورای عالی متفاوت است زیرا ماموریت  های آنها با هم فرق دارد.

به اشتراک بگذارید :