22 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ ۰۸:۲۵:۰۰
کد مطلب:  1212624
بهره‌برداری از 12 پروژه آموزشی در سنندج تا مهرماه 1399/ اختصاص۱۰۰ میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و استانی برای احداث ۳۵۰ کلاس درس در کردستان

مدیرکل آموزش‌وپرورش کردستان گفت: همزمان با بازگشایی مدارس، 12 پروژه آموزشی در سنندج افتتاح و به بهره‌برداری خواهد رسید.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، رشید قربانی در یکصد و نود ونهمین نشست شورای آموزش‌وپرورش استان که در سالن شهدای گمنام استانداری کردستان برگزار شد، از تشکیل جلسات هماهنگی با حضور سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، فرمانداران، نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس و مدیران آموزش‌وپرورش به‌منظور بررسی وضعیت فضاهای آموزشی استان خبر داد و گفت: در این جلسات وضعیت فضاهای آموزشی شهرستان‌ها تعیین تکلیف می‌شود.

وی افزود: در همین راستا وضعیت پروژه‌های آموزشی سنندج بررسی و ۴واحد آماده بهره‌برداری و تعداد ۸واحد هم تا پایان شهریور99 آماده تحویل خواهد شد که با بهره‌برداری از ۱۲پروژه آموزشی، مشکل فضای آموزشی سنندج تا حدودی حل می‌شود.

همچنین بهمن مراد نیا، استاندار کردستان در نشست شورای آموزش‌وپرورش استان از اختصاص مبلغ۱۰۰میلیارد تومان از محل اعتبارات ملی و استانی برای احداث ۳۵۰کلاس درس در استان خبر داد.

وی با اعلام این خبر گفت: در اجرای تفاهم‌نامه همکاری استان با سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور و اختصاص مبلغ ۱۰۰میلیارد تومان، تعداد ۳۵۰کلاس درس در استان احداث می‌شود.

 استاندار کردستان افزود: در اجرای این تفاهم‌نامه مبلغ ۴۰میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی توسط سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان و مبلغ ۶۰میلیارد تومان نیز از محل اعتبارات سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور تأمین می‌شود.

 مراد نیا همچنین گفت: با اختصاص این مبلغ و با تخریب مدارس پرخطر، ظرف دو سال۳۵۰کلاس توسط سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان احداث و تحویل آموزش‌وپرورش خواهد شد.

 استاندار کردستان در پایان گفت: به‌زودی تفاهم‌نامه احداث کلاس‌های درس با حضور و رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور مبادله و اقدامات در استان آغاز خواهد شد.

به اشتراک بگذارید :