22 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ ۰۸:۵۰:۰۰
کد مطلب:  1212819
تجهیز کتاب‌خانه‌های کانون پرورش فکری با ۳۰۰ هزار جلد کتاب ناشران کودک و نوجوان

۳۰۰ هزار جلد کتاب ناشران مطرح حوزه کودک و نوجوان از سوی کانون پرورش فکری خریداری ‌شده و قرار است در قفسه کتاب‌خانه‌های کانون سراسر کشور قرار بگیرد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، خرید ۵۶عنوان کتاب‌ ۲۵ناشر فعال حوزه کودک و نوجوان در قالب طرح تمیم (تأمین محتوای یکپارچه مراکز کانون) صورت گرفته است تا بیش از۴۰۰هزار کودک و نوجوان عضو مراکز کانون در تابستان امسال بتوانند علاوه برکتاب‌های کانون، آثار جدید دیگر ناشران کتاب را نیز ورق بزنند.

این اقدام از سوی کانون پس از نزدیک به یک دهه وقفه انجام می‌شود و هدف از آن تجهیز مراکز کانون به تازه‌ترین آثار حوزه نشر کتاب کودک و حمایت از ناشران آثار مناسب برای مخاطبان کودک و نوجوان اعلام‌ شده است.

اعضای مراکز کانون از دیرباز جزو کتاب‌خوان‌ترین کودکان و نوجوانان ایرانی بوده‌اند و عطش سیری‌ ناپذیرآنان به مطالعه، ضرورت تأمین کتاب‌های مناسب برای آنان را گوشزد می‌کرد.

از سویی وجود بیش از یک هزار مرکز کانون در سراسر کشور این انتظار را در ناشران ایجاد کرده بود که کانون با خریداری این آثار، هم به نیاز مخاطبانش پاسخ بگوید هم از صنعت نشر کتاب کودک در ایران حمایت کند.

بر اساس این گزارش کتاب‌های خریداری شده شامل آثار حوزه خردسال، کودک و ‌نوجوان است که از سوی کارشناسان جایزه کتاب کودک و نوجوان کانون به‌عنوان کتاب‌های مناسب این حوزه انتخاب و در قالب طرح تمیم (تأمین محتوای یکپارچه مراکز کانون) در اختیار کتابخانه‌ها و مراکز فرهنگی هنری کانون قرار می‌گیرد.

قرار است این طرح به شکل فصلی ادامه پیدا کند و علاوه بر کتاب، مجموعه‌ای از اسباب‌بازی، سرگرمی و نشریات کانونی نیز به همراه کتاب‌های برگزیده‌شده در هر فصل به مراکز ارسال می‌شود.

اجرای طرح تمیم از بهار۱۳۹۹در کانون پروش فکری کودکان و نوجوانان آغاز و کتاب‌های برگزیده جایزه کتاب ماه و سال کودک و نوجوان کانون، خریداری و به کتاب‌خانه‌های کانون سراسر کشور ارسال ‌شده است.

به اشتراک بگذارید :