13 صفر 1442

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ ۱۲:۰۳:۰۰
کد مطلب:  1212965
رئیس سازمان نهضت سوادآموزی خبرداد؛
فعال‌سازی120 مرکز یادگیری محلی برای پوشش 6 هزار سوادآموز

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی از فعال‌سازی120مرکز یادگیری محلی برای پوشش 6 هزار سواد آموز جهت آموزش سواد خواندن، نوشتن، حساب کردن، روخوانی قرآن کریم، مهارت‌های اساسی زندگی، حقوق شهروندی و کسب‌وکار زودبازده با تجهیز و تأمین امکانات لازم خبرداد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، شاپور محمد زاده در جلسه بررسی اجرای تحولی سوادآموزی و زندگی با عنوان پیوند سوادآموزی و زندگی مبتنی بر راهکارهای سند تحول بنیادین با تبریک ایام دهه کرامت، اظهارکرد: طرح پیوند سوادآموزی و زندگی بر مبنای شعار سال جاری که از سوی مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی) مطرح ‌شده تهیه‌ شده است.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در خصوص بسته اجرایی تحولی پیوند سوادآموزی و زندگی افزود: با فعال‌سازی120 مرکز یادگیری محلی ضمن آموزش سواد خواندن، نوشتن، حساب کردن، روخوانی قرآن کریم، مهارت‌های اساسی زندگی، حقوق شهروندی و کسب‌وکار زودبازده با تجهیز و تأمین امکانات لازم حدود 6 هزار نفر سوادآموز توسط120 آموزش‌دهنده مجرب و120 مربی واجد شرایط آموزش داده اجرا می‌شود.

محمد زاده در خصوص اجرای طرح پیوند سوادآموزی و زندگی مبتنی بر راهکارهای سند تحول بنیادین و برنامه‌های زیر نظام شش‌گانه اظهار کرد: با استفاده از ظرفیت‌های محلی، منطقه‌ای و زیست‌بوم می‌توانیم با حمایت‌های سازمان و خیرین بزرگوار، برخی از کسب‌وکارهای زودبازده را راه‌اندازی کنیم و به مرحله تولید برسانیم مانند تولید ماسک و گان و ... که می‌تواند یکی از کارکردهای مهم این مراکز باشد.

رئیس سازمان نهضت سوادآموزی در پایانخواستار تشکیل کارگروهی‌ برایاصلاح شکلی طرح مذکور و اجرایی کردن 8 بند راهبردی وزیر آموزش و پرورش شد، افزود: در این خصوص اقدام درست و بایسته انجام گیرد و گزارش ماهانه آن به وزارت‌خانه ارسال شود.

به اشتراک بگذارید :