22 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ ۱۱:۲۵:۰۰
کد مطلب:  1212995
استاندار کردستان در نشست شورای آموزش‌وپرورش استان خبر داد؛
آغاز عملیات احداث ۲ هزار واحد مسکونی فرهنگیان در کردستان همزمان با هفته دولت

استاندار کردستان در نشست شورای آموزش‌وپرورش استان از آغاز عملیات احداث ۲ هزار واحد مسکونی فرهنگیان در کردستان همزمان با هفته دولت خبر داد.

به گزارش مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، بهمن مرادنیا دریکصد و نود و نهمین نشست شورای آموزش‌ و پرورش استان کردستان گفت: در اجرای تفاهم‌نامه وزارت آموزش‌وپرورش و وزارت راه و شهرسازی مبنی بر احداث۱۷۰هزار واحد مسکونی برای فرهنگیان در سراسر کشور، با تأمین زمین موردنیاز، احداث ۲هزار واحد مسکونی برای متقاضیان واجد شرایط و فرهنگیان فاقد مسکن در استان آغاز می‌شود.

وی با تأکید بر همکاری ادارات کل آموزش‌وپرورش و راه و شهرسازی استان برای اجرایی شدن مفاد تفاهم‌نامه و پیگیری اقدامات و بهره‌گیری از ظرفیت‌های مشترک برای تأمین زمین موردنیاز، خواستار برگزاری جلسات هفتگی برای پیگیری موضوع و رفع مشکلات به‌منظور احداث مسکن واجدین شرایط شد.

مرادنیا با اشاره به مشکل تأمین زمین در استان به‌خصوص شهرهای سنندج، مریوان و سایر شهرها، بلندمرتبه‌سازی و موضوع الحاق را دو مشکل استان عنوان کرد و با اشاره به سفر معاون وزیر راه و شهرسازی به استان، گفت: با توجه به افزایش و جهش قیمت خرید و اجاره مسکن در استان، امیدواریم در نشست‌های هماهنگی با اخذ مجوزهای لازم و اتخاذ راه‌کارهایی، شرایط تأمین مسکن در استان بهبود پیدا کند.

استاندار کردستان بابیان اینکه با پیگیری از طریق وزارت راه و شهرسازی، مشکل مسکن استان پیگیری می‌شود، گفت: یکی از اولویت‌ها، پیگیری تأمین زمین برای احداث مسکن فرهنگیان است، لذا ضرورت دارد آخرین آمار افراد واجد شرایط احصا و در اختیار اداره کل راه و شهرسازی استان قرار گیرد.

وی در ادامه با تأکید بر پیگیری موضوع تأمین زمین برای احداث مسکن فرهنگیان و کار سازی در این خصوص، تصریح کرد: امیدواریم با اقدام به‌موقع، وعده آغاز احداث مسکن فرهنگیان عملیاتی شده و در هفته گرامیداشت دولت، شاهد کلنگ زنی دو هزار واحد مسکونی فرهنگیان باشیم و انتظارات به‌حق فرهنگیان عملیاتی شود.

گفتنی است؛ در این نشست مقرر شد با تغییر کاربری زمین‌های مازاد در اختیار دستگاه، رفع مشکل برخی از زمین‌های مربوط به تعاونی‌های فرهنگیان و واگذاری زمین توسط اداره کل راه و شهرسازی، زمینه تأمین مسکن موردنیاز فرهنگیان واجد شرایط استان فراهم و طی نشست‌های هفتگی با حضور مسئولین دو دستگاه موضوع پیگیری و گزارش نهایی به استاندار و رئیس شورای آموزش‌ و پرورش استان ارائه شود.

به اشتراک بگذارید :