13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۰ ۱۶:۳۰:۲۵
کد مطلب:  1213067
معاون پرورشی و فرهنگی:
اردوهای شمیم نور با هدف زنده نگه داشتن دستاوردهای گام اول انقلاب و احیای یاد شهدا و ایثارگران شکل گرفته است

معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش از شکل گیری اردوهای یک روزه شمیم نور به منظور زنده نگهداشتن دستاوردهای گام اول انقلاب و یاد و نام شهدا و ایثارگران خبر داد.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، صبح امروز علیرضا کاظمی در جلسه کیفیت‌بخشی اردوهای راهیان نور که با حضور وزیر آموزش‌وپرورش در ساختمان شهید رجایی برگزار شد، با اشاره به اینکه سالانه اعزام بیش از۶۵۰هزار دانش‌آموز به اردوهای راهیان نور را پیش‌بینی کرده‌ایم، گفت: در راستای اجرای بند ۳۳و۳۴اقدام ملی راهبرد ۶از سند تحول بنیادین اردوهای راهیان نور برگزار می‌شود.

کاظمی تصریح کرد: در سال تحصیلی جاری ۲۳۴هزار دانش‌آموز به راهیان نور اعزام شدند، این اردوها که از آغاز سال تحصیلی شروع‌ شده بود با شیوع ویروس کرونا از اسفندماه متوقف شد.

وی از برنامه‌ریزی‌های خوب و دقیق در خصوص اردوهای راهیان نور خبر داد و تصریح کرد: ظرفیت اردوهای شمیم نور را برای دوره ابتدایی در نظر گرفتیم این اردوها یک‌روزه است و باهدف زنده نگه‌داشتن دستاوردهای گام اول انقلاب، تقویت خودباوری، آگاهی از فلسفه جهاد درراه خدا، زنده نگه‌داشتن یاد و نام شهدا و ایثارگران، مقابله با جنگ نرم و همچنین آشنایی با بقاع متبرکه، مساجد و. با اولویت دوره ابتدایی و دوره اول متوسطه از هفته اول مهر تا پایان مردادماه هرسال تحصیلی برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی و پرورشی خاطرنشان کرد: در این طرح اردوهای یک‌روزه به‌صورت درون و برون شهرستانی در استان‌ها برگزار می‌شود.

کاظمی ادامه داد: هماهنگی با راه‌آهن، تخصیص اعتبار برای اردوگاه‌های اسکان بین‌راهی و تجهیز آن‌ها، برگزاری دوره‌های توانمندسازی، تخصیص اعتبارات لازم و کافی برای برگزاری اردوها، پرداخت مأموریت‌های اردویی و تشکیل کمیته تخصصی ازجمله پیشنهاد‌ها و انتظارات در اردوهای راهیان است.

شایان‌ذکراست، باهدف بازطراحی فعالیت‌های برون مدرسه‌ای شیوه‌نامه برگزاری اردوهای یک‌روزه «شمیم نور» توسط معاونت پرورشی به استان‌ها ابلاغ ‌شده است. این شیوه‌نامه با همکاری وزارت آموزش‌وپرورش و سازمان بسیج مستضعفان نوشته‌ شده است و به امضای وزیر آموزش‌وپرورش و فرمانده قرارگاه مرکزی راهیان نور بسیج و سپاه رسیده است.

به اشتراک بگذارید :