22 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۶ ۰۸:۳۰:۵۹
کد مطلب:  1216034
سازمان پژوهش، بسیج سرباز تحول بنیادین آموزش و پرورش

رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی ضمن تأکید بر جایگاه والای این سازمان گفت: سازمان پژوهش باید سرباز تحول بنیادین آموزش و پرورش باشد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، نشست شورای نخبگان پایگاه مقاومت بسیج شهید موسوی روز چهارشنبه 11 تیرماه با حضور سردار عباس مطهری رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور، آقای دکتر حسن ملکی معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی، آقای شاپور محمدزاده رئیس مرکز بسیج فرهنگیان حوزه ستادی، تعدادی از مسئولان بسیج فرهنگیان و اعضای بسیج سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی برگزار شد.

در ابتدای این نشست مهدی جلالی جانشین فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهید موسوی گزارشی از عملکرد این پایگاه ارائه کرد.

سپس سردار مطهری رئیس سازمان بسیج فرهنگیان کشور ضمن تبریک ایام دهه کرامت، تشکر از دکتر ذوعلم به‌عنوان فرمانده سابق پایگاه بسیج شهید موسوی و تبریک به آقای دکتر ملکی به‌عنوان فرمانده جدید این پایگاه اظهار داشت: طبق مأموریت‌های تعریف شده برای بسیجیان کمک به اقشار ضعیف و کارآمدی نیروهای نظام یکی از مأموریت‌های مهم است و در حوزه آموزش و پرورش برای تحقق سند تحول بنیادین آموزش و پرورش باید با عزم ملی به میدان بیاییم.

رئیس سازمان بسیج فرهنگیان با اشاره به اینکه تبدیل پایگاه‌های بسیج حوزه ستادی به پایگاه‌های تخصصی یک هدف مهم و کاری جهادی است گفت: این پایگاه‌ها می‌توانند با تشکیل هسته‌های تخصصی مسأله‌محور و معرفی مأموریت‌های جدید، راهبرد نگاری‌های نوینی را با هدایت هیئت‌های اندیشه‌ورز مشخص کنند.

آقای دکتر حسن ملکی در ادامه این نشست ضمن تأکید بر جایگاه والای بسییج و بیان برخی سوابق حضورش در بسیج نهادهای مختلف اظهار داشت: ما همه بسیجی هستیم و مسئولیت سنگینی بر عهده داریم. بنا به فرموده مقام معظم رهبری، سازمان پژوهش قلب آموزش و پرورش است. بنابراین بسیج این سازمان هم قلب آموزش و پرورش باید باشد و بدرخشد چون این انتظار وجود دارد.

ایشان ادامه داد: بسیج سرباز تحول بنیادین آموزش و پرورش باید شعار اصلی ما باشد و با معرفی خود به‌عنوان یک سرباز کارهایمان را ادامه دهیم.

معاون وزیر آموزش و پرورش با اشاره به آیه 143 سوره بقره که در این نشست قرائت شده بود، دقایقی در اهمیت این آیه و تلاش برای الگو و اصل بودن صحبت کرد.

در بخش دیگری از این نشست حکم فرماندهی دکتر ملکی در پایگاه بسیج مقاومت شهید موسوی توسط سردار مطهری به ایشان اهدا شد.

در ادامه برنامه هر یک از اعضای حاضر در نشست به بیان نظرات و پیشنهادات پرداختند.

به اشتراک بگذارید :