13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ ۱۳:۱۶:۵۰
کد مطلب:  1217795
معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش :
افتتاح 30 هزار پایگاه تابستانی/دانش آموزان انتخاب رشته را بر اساس علائق و توانمندی خود انجام بدهند

معاون پرورشی وزیر آموزش و پرورش اظهار کرد: در اوایل هفته جاری ۳۰ هزار پایگاه تابستانی با حضور وزیر آموزش و پرورش در بستر فضای مجازی افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، علی رضا کاظمی، در مصاحبه با برنامه «رویداد» رادیو گفت و گو با بیان اینکه مدرسه ها تعطیل می‌شوند ،ولی تربیت هیچ گاه تعطیل نمی‌شود، افزود : گاهی اوقات پی گیری امور تربیتی در فضای غیر رسمی با ذائقه دانش‌آموزان انطباق بیشتری دارد و آنها لذت بیشتری از فضا می‌برند از این منظر وزارت آموزش و پرورش از دو ماه قبل در ارتباط با فراغت دانش آموزان و انجام فعالیتهای تابستانی برنامه ریزی ها و پیگیری هایی را انجام داد تا در هنگام تعطیلی مدارس فعالیتهای تابستانی و تربیتی دانش آموزان در فضای دیگری ادامه پیدا کند .

 

وی با بیان اینکه در راستای تدوین برنامه های جهت اوقات فراغت دانش آموزان ۳۰ هزار پایگاه تابستانی در روز شنبه با حضور وزیر آموزش و پرورش افتتاح شد، گفت : روسای آموزش و پرورش در استانهای مختلف بسیج شده اند تا هر آنچه که در توان دارند با ظرفیت مضاعف ، در اختیار دانش‌آموزان قرار دهند.

 

این مقام مسئول در آموزش و پرورش با بیان اینکه کرونا در کنار مشکلاتی که در کشور ایجاد کرد زمینه‌ساز فرصت ها و تغییر رویکردهای جدیدی در عرصه تعلیم و تربیت شد ، خاطرنشان کرد : شعار ما این است که باید هر خانه به پایگاهی برای اوقات فراغت دانش آموزان تبدیل شود و هر دانش‌آموز نیز نقش خود را در این زمینه ایفا کند .

 

کاظمی در بخش "باسخنگویان" افزود: در این فعالیتهای تابستانی تلاش شده که به مهارت‌های ارتباطی، فرهنگی ،اقتصادی و اشتغال زایی و همچنین موضوع سلامت و ایجاد نشاط در بین دانش آموزان توجه ویژه ای شود و ما این انتظار را داریم که خانواده ها نیز در این زمینه همراهی لازم را انجام دهند و دانش آموزان را تشویق کنند که از این فضا متناسب با ذائقه شان استفاده کنند.

 

این مقام مسئول در آموزش و پرورش با بیان اینکه دانش‌آموزان پایه دهم باید هدایت تحصیلی خود را از مدارس دریافت کنند و بر اساس فرم‌های شماره ۶ و شماره ۷ اقدام به تعیین رشته خود برای ادامه تحصیل کنند، ادامه داد : انتخاب رشته یک نقطه عطفی در زندگی دانش‌آموزان است و ما از دانش آموزان می خواهیم که بر اساس علایق و توانمندی‌های خود رشته مورد نظرشان را انتخاب کنند و تحت تاثیر جو عمومی یک رشته ، اقدام به انتخاب رشته کنند.

 

وی تاکید کرد : این آمادگی در آموزش و پرورش وجود دارد که فرم های هدایت تحصیلی را در بستر فضای مجازی در اختیار خانواده‌ها ،دانش آموزان و مدارس قرار دهد و اگر دانش‌آموزی نیاز به مشاوره دارد می‌تواند تلفنهای مراکز مشاوره در هر منطقه را از مدرسه خود دریافت کرده و این مشاوران پاسخگویی سوالات دانش‌آموزان در این حوزه خواهند بود.

به اشتراک بگذارید :