13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۱۸ ۱۳:۳۰:۰۰
کد مطلب:  1217894
مدیرکل قرآن، عترت و نماز :
خدمت به سه منشور نورانی قرآن، عترت و نماز توفیق می خواهد

مدیر کل قرآن، عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش خدمت به سه منشور نورانی قرآن، عترت و نماز را توفیق دانست.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی جلسه ویدئو کنفرانس روسای ادارات قرآن عترت و نماز سراسر کشور صبح امروز در دفتر مدیرکل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش با حضور محمدرضا مسیب زاده، مدبر کل قرآن،عترت و نماز ،میکائیل باقری، معاون اداره قرآن و عترت، رضا بهشتی باویل، معاون اداره اقامه نماز و روسای ادارات قرآن سراسر کشور برگزار شد.

مسیب زاده در این جلسه گفت: خدا را شکر می‌کنیم که در این روز توفیق نصیب ما شد تا در خدمت شما باشیم علیرغم اینکه از نزدیک نمی توانیم یکدیگر را زیارت کنیم اما این فضای مجازی راهی را برای ما گشوده است.

مسیب زاده ادامه داد: و  خدا را شاکریم  که در خدمت سه منشور نورانی قرآن، عترت و نماز هستیم و از همکاران و تیم قرآن، عترت و نماز که جمعیتی حدود هزار نفر هستند که باید باور کنیم جهادگرانی با تمام وجود در خدمت این سه منشور هستند تشکر می‌کنم.

چوی ادامه داد: موضوع ابتدایی که قرار است در مورد آن صحبت کنیم قرارگاه مجازی قرآن، عترت و نماز و اهمیت این قرارگاه است می دانیم که به دنبال چه کاری هستیم تلاش در قرارگاه یعنی تلاش جهادی و شبانه روزی

مسیب زاده افزود : تأکیدات مقام معظم رهبری هم موید این امر است که باید در این فضا وارد شویم و البته ویروس کرونا فرصتی را پدید آورد که ما بتوانیم اهمیت فضای مجازی را درک کنیم و بنابراین روز به روز تکمیل تر خواهد شد قرار است قرارگاه مجازی بخش توانمندسازی نیروی انسانی را عهده دار باشد واز ظرفیت همه همکاران در همه کشور استفاده خواهیم کرد.

مدیرکل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش مهمترین بحث قرارگاه مجازی قرآن را شناسایی نیروهای توانمند دانست و گفت: باید نیروهایی در این فضا معرفی شوند که بتوانند آموزش‌های لازم را ببینند و بتوانند در استان برای  دیگران  آموزشهای مرتبط را داشته باشند.

وی گفت: بهتر است از هر استان شخصی معرفی شود که با فضای مجازی آشنا باشد و به عبارتی یک آی تی من باشد. مسیب زاده خاطر نشان کرد: فضای مجازی علاوه بر کاهش هزینه، توانایی نقد و بررسی و رصد واقعی توانمندی‌ها در آینده و اکنون را به همراه دارد.

 وی به برگزیده شدن آموزش و پرورش به دستگاه برتر در برگزاری مسابقات قرآن از سوی ستاد عالی مسابقات اشاره کرد و افزود: با توجه به زحمات تیم و گروه قرآن و عترت در آموزش و پرورش توانستیم این موفقیت را کسب کنیم.

وی  ادامه داد: با شرایط کنونی باید در فضای مجازی خود را تقویت کنیم اگر شخصی این کار برایش سخت است بهتر است تجدید نظر کند زیرا  دیگر کشور به شرایط قبل از کرونا باز نخواهد گشت .

 مسیب زاده ورود به عرصه فضای مجازی را دارای ذوق و سلیقه برشمرد و افزود:  در این فضا باید به مرور تقویت شویم این فضا مدیریت جهادی می خواهد و روز و شب را نمی شناسد .

مدیر کل قرآن عترت و نماز آموزش و پرورش از زحمات دکتر کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش تجلیل کرد و افزود: ایشان یاور و مددکار مجموعه قرآن، عترت و نماز هستند به حق از فعالیت‌های ما جانبداری و طرفداری می‌کنند آغاز فعالیتهای تابستانی نیز با آغاز فعالیت دارالقرآن ها بود و این خود نشان از اهمیت این حوزه دارد.

مسیب زاده مسابقات قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش را مهمترین رویداد این روزها قلمداد کرد و گفت: در این عرصه بهترین خدمتگزاری از جانب ما ارائه می شود و امیدوار هستیم بهترین شرایط برای حضور دانش آموزان مهیا شود مسابقات امسال در فضای مجازی برگزار می‌شود انتظار داریم همه استان‌ها با تمام قوا در این مسابقات شرکت کنند.

وی ادامه داد: شرایط برگزاری مسابقات را با استان های متولی بارها و بارها بررسی کرده‌ایم تمام مسابقات نیز ضبط خواهند شد و مجددا توسط داوران مورد بررسی قرار خواهند گرفت و جای نگرانی نیست از اینکه حقی از شخصی ضایع شود.

مسیب زاده خاطر نشان کرد: امسال به جای یک مسئول کمیته فنی ما به تعداد روسای ادارات در استانها ۳۲ مسئول کمیته فنی داریم در واقع شما هر  یک مسئول کمیته فنی هستید و می‌توانید در مورد روند مسابقات اظهار نظر داشته باشید.

مدیر کل قرآن، عترت و نماز گفت: ۳۰ تیر آخرین مهلت بارگذاری آثار برتر برای مرحله نهایی است هیچ اثری بعد از این تاریخ پذیرفته نخواهد شد درخواست داریم  برای برقراری عدالت به این نکته توجه داشته باشید.
وی گفت: امسال به دنبال تحقق ۱۰۰ درصدی اهداف مسابقات نیستیم ممکن است برخی بخش ها زمانشان کمتر شده باشد و یا برخی آیتم ها را حذف کرده باشیم.

مسیب زاده گفت: در اجرای مسابقات ابتدا سلامت افراد شرکت کننده مانند دانش آموزان همکاران و اولیا از اهمیت بالایی برخوردار است و در مرتبه بعدی صحت و سلامت برگزاری مسابقات برای ما اهمیت دارد که باید رعایت شود.
 وی خاطر نشان کرد: در صورت مهیا شدن شرایط  و برطرف شدن نگرانی های بهداشتی ما می توانیم دوره توانمندسازی ۷۵۰ نفری مدیران دارالقران ها و همچنین ۳۰۰ نفری طرح مبین را  برگزار کنیم.

در ادامه جلسه میکائیل باقری ، معاون قرآن و عترت اداره کل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش گفت: قرارگاه مجازی یک پتانسیل است که در آن تعهد و تخصص همه همکاران مد نظر است ایده این کار از ایجاد کانال حفظ جز سی قران به وسیله یک مربی در یکی از نقاط دور افتاده کشور به ذهنمان رسید ایشان در این کانال علاوه بر بارگذاری محتواهای مختلف به ۱۵ هزار سوال که توسط دانش آموزان مطرح شده بود پاسخ داد. لذا لازم است برای هر پایگاه قرارگاه مجازی یک نیروی جهادی معرفی شود.

باقری گفت: میزبان مسابقات امسال شهرستانهای استان تهران و خراسان رضوی هستند که برای هر بخش از مسابقه آی دی هایی را معرفی کردند که هر آی دی مختص بخش خود است در بخش دختران نیز تمام عوامل از خواهران انتخاب شده‌اند.

وی ادامه داد :  طبق مصوبات وزارت آموزش و پرورش همه فعالیت های اوقات فراغت قبل از شروع سال تحصیلی جدید باید به اتمام برسد و به دلیل تقارن آغاز محرم با ۳۱ مرداد مسابقات فرهنگیان نیز در تاریخ های بیست و هفتم و بیست و هشتم مرداد انجام خواهد شد برای همین منظور آثار تا دهم مرداد باید به دبیرخانه ارسال شود. 

باقری ادامه داد : مسابقات حفظ نیز چهارم مرداد در سه بخش مسابقه کتبی دارند که برای هر بخش سوالات گوناگونی در نظر گرفته شده است که بین ۶۰ تا ۳۰ سوال باید پاسخ داده شود و مرحله بعدی به صورت برخط برگزار خواهد شد مسابقات انشاء نماز نیز اول مرداد ماه برگزار می شود که موضوع انشاء نماز اعلام خواهد شد و دو ساعت زمان برای برگزاری این بخش اختصاص داده شده است.

رضا بهشتی باویل معاون اقامه نماز اداره کل قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری این جلسه ویدئو کنفرانسی گفت: فضای مجازی نسل جدیدی از روابط اجتماعی است و ارتباطات قلب تپنده هر مجموعه و جمعی است و این وضع بخشی از زندگی شخصی و کاری ما شده است.

وی ادامه داد: قطعاً باید از این وضعیت پیش آمده استفاده کنیم هزینه‌های بسیاری صرفه‌جویی می‌شود و از فناوری های نوین استفاده می کنیم وظیفه ما در حوزه ستادی ظرفیت‌سازی است و استان ها باید از این ظرفیت ها استفاده کنند مانند ظرفیت استفاده از ائمه جماعات سایر دستگاههای اجرایی که شایسته است برای استفاده از ظرفیت جلسات ستاد اقامه نماز استان را با جدیت برگزار کنید.

وی با اشاره به پیش اجلاسیه های استانی اجلاس ۲۹ نماز گفت: این اجلاس با محور خانه، مسجد و مدرسه برگزار خواهد شد که قبلاً نیز اعلام شده است و چون یک محور آن مدرسه است شایسته است در این فضای جدید به این مورد نیز بپردازیم.

در ادامه جلسه برخی از روسای ادارات قرآن استانی به اظهار نظر و بیان مشکلات در استان های خود پرداختند.

به اشتراک بگذارید :