22 ربیع‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ ۰۹:۰۳:۱۷
کد مطلب:  1218897
گام اول، توسعه ی آموزش های فنی و حرفه ای و کاردانش

معاون آموزش متوسطه ی آموزش و پرورش خراسان جنوبی گفت: گام اول جهش تولید در هنرستان های استان قرار گرفتن توسعه آموزش های فنی، حرفه ای و کاردانش در دستور کار شوراها و سازمان های وابسته است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان جنوبی، رضا یکه خانی در نشست کمیته تخصصی آموزشی و پرورشی این اداره که با موضوع تبیین برنامه توسعه سنواتی آموزش های فنی، حرفه ای و کاردانش برگزار شد، اظهار کرد: مداخله موثر و مفید دستگاه های اجرایی می تواند در توسعه کمی و کیفی هنرستان های استان در دو بعد سخت افزاری و نرم افزاری تأثیر گذار بوده و زمینه ساز رونق تولید علم و محتوای علمی در  این بخش شود.

وی؛ با اشاره به تحصیل 41 درصد دانش آموزان، در هنرستان های فنی و حرفه ای و کار دانش استان، تصریح کرد: به منظور تحقق اهداف سند تحول در این بخش، به دنبال بستر سازی و فرهنگ سازی از طریق اطلاع رسانی به والدین و دانش آموزان در راستای ارتقای سهم 50 درصدی شاخه فنی، حرفه ای و کاردانش در توزیع دانش آموزان دوره دوم متوسطه هستیم.

یکه خانی ادامه داد: در این نشست مقرر شد، برنامه ها و مصوبات کمیته تخصصی آموزش و پرورشی ، در شورای آموزش و پرورش استان مطرح و موارد لازم جهت اجرا تصویب شود.

به اشتراک بگذارید :