22 ذیحجه 1441

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۲۱ ۱۵:۲۱:۱۱
کد مطلب:  1219388
دکتر محمدیان «عضو شورای هماهنگی علمی» سازمان پژوهش شد

معاون وزیر و رئیس سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی در ابلاغی حجت الاسلام و المسلمین محمدیان را به عنوان عضو حقیقی شورای هماهنگی علمی این سازمان منصوب نمود.

به گزارش روابط عمومی سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، آقای دکتر حسن ملکی در ابلاغی حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر محی‌الدین بهرام محمدیان را به عنوان عضو حقیقی شورای هماهنگی علمی این سازمان منصوب نمود.متن این ابلاغ به شرح زیر می باشد:

 

بسم الله الرّحمن الرّحیم

برادر ارجمند حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای دکتر محی‌الدین بهرام محمدیان

سلام علیکم

تنوع مأموریت‌های سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی به عنوان "قلب آموزش و پرورش"در حیطه‌های پژوهش، تدوین برنامه‌های درسی و تولید مواد و رسانه‌های آموزشی-تربیتی ایجاد "هماهنگی"‌ بخش‌های مختلف داخل و خارج سازمان را در انجام مأموریت‌ها ضروری می‌سازد. "شورای هماهنگی علمی سازمان" به عنوان نهاد برآمده از تجربه سازمانی در برنامه‌ریزی درسی و تدوین محتوای آموزشی به منظور ایجاد هماهنگی برای وصول به اهداف، ‌ مأموریت‌ها و برنامه‌ها تشکیل شده است. ایجاد هماهنگی و راهبری فعالیت‌های علمی در برنامه‌ریزی درسی، تولید مواد و رسانه‌های آموزشی و پیش‌بینی و طراحی نظام علمی برای به سامان رساندن تحول در برنامه‌های درسی مطابق اسناد تحولی، هدف اصلی تشکیل و دستور کار جاری این شورا است.  

نظر به تجربه، تعهد و تخصص جناب عالی به موجب این ابلاغ به مدت 3 سال به عضویت حقیقی شورای هماهنگی علمی سازمان منصوب می‌شوید. اینجانب ضمن تأکید بر اجرای اسنادتحولی و علی‌الخصوص اجرای برنامه درسی ملی و آئین نامه‌ها و دستورالعمل‌های مرتبط با آن و نیز آئین‌نامه رسمی شورای هماهنگی علمی سازمان، بر اولویت خط مشی‌های مربوط به موضوعات و فعالیت‌های ذیل تأکید می‌نمایم:

  1. اجرای منویات مقام معظم رهبری در عملیاتی کردن اسناد تحولی و انتظارات و مطالبات معظمٌ له از سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی؛
  2. فرآیندهای مرتبط با اجرای برنامه درسی ملی به ویژه تدوین برنامه درسی حوزه‌های تربیت و یادگیری،
  3. تسهیل و بهبود فرآیندهای مرتبط با برنامه‌ریزی درسی، پژوهش و ارزشیابی و تولید مواد و رسانه‌های آموزشی؛
  4. تصویب و نظارت بر اجرای استانداردهای ملی در تولید مواد و رسانه‌های آموزشی-تربیتی؛
  5. جلب مشارکت واقعی همه ارکان نظام کلان تعلیم و تربیت در برنامه‌ریزی درسی؛
  6. جلب مشارکت صاحب‌نظران، فعالان فرهنگی و تربیتی کشور در راستای انجام مأموریت‌های سازمان؛

0

به اشتراک بگذارید :