13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ ۰۸:۴۱:۳۵
کد مطلب:  1219576
اطلاعیه شماره 11 هدایت تحصیلی دانش آموزان:
امتحان تعیین رشته مجدد برای دانش آموزان متقاضی

وزارت اموزش و پرورش اطلاعیه شماره 11 هدایت تحصیلی دانش آموزان در سال تحصیلی 99-98 را صادر کرد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی وفرهنگی، اطلاعیه شماره 11ویژه هدایت تحصیلی دانش‌آموزان  در سال تحصیلی 99-1398 به شرح زیر است:

 

قابل توجه روسای محترم ادارات مشاوره / مدیران محترم مدارس متوسطه اول

در سال جاری همانند سنوات گذشته ، امتحان تعیین رشته مجدد برای دانش آموزان متقاضی با شرایط زیر اجرا می شود:

دانش‌آموزانی که حد نصاب نمره را در یکی از شاخه‌ها، زمینه‌ها و رشته‌های تحصیلی در خرداد‌ماه کسب نکرده باشند، می‌توانند با تکمیل نمون برگ درخواست تعیین رشته مجدد  نسبت  به شرکت در امتحان تعیین رشته در شهریور‌ماه (‌هم‌زمان با امتحانات دانش‌آموزان تجدیدی‌)  اقدام نمایند.

 تاکید می شود حد نصاب لازم برای ورود به هر رشته ، بر اساس نمرات پایانی سه ساله دوره اول متوسطه در درس یا دروس مربوط، محاسبه می گردد. در صورت کسب حد نصاب نمره، ورود دانش آموز به مدارس غیر دولتی  بلا مانع بوده و در مدارس دولتی نیز در صورت وجود ظرفیت،  امکان پذیر می‌باشد .

نمره امتحان تعیین رشته، مانند امتحانات درس‌های شهریورماه محاسبه می شود و در کارنامه تحصیلی و نمون برگ های هدایت تحصیلی ( با عنوان تعیین رشته ) ثبت شده و تاثیری در معدل سالانه یا کل دانش آموز ندارد و صرفا به منظور انجام هدایت تحصیلی دانش آموز، مورد استفاده قرار می گیرد.

بدیهی است مدیران محترم مدارس دوره متوسطه اول می بایست نمون برگ های تعیین رشته مجدد را در اختیار دانش آموزان متقاضی قرار داده و فرایند درخواست را به طور کامل اجرا نمایند.  

 

 

اداره کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی

به اشتراک بگذارید :