13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۲۲ ۱۲:۴۴:۱۱
کد مطلب:  1219899
مدیر کل فرهنگی ، هنری اردوها و فضاهای پرورشی:
از شهدای ترور غفلت شده است/ در اردوهای شمیم نور باید به این شهدا توجه شود

مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی گفت: از شهدای ترور غفلت شده است در اردوهای شمیم نور باید به شهدا توجه شود.

به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل معاونت پرورشی و فرهنگی علی رمضانی در آغاز جلسه ویدئو کنفرانس های ادارات فرهنگی هنری اردوها و فضای پرورشی کشور در صبح امروز تشکیل شد،  گفت: استفاده از شبکه های مجازی هم دانش می‌خواهد و تعهد کار امسال ما بسیار سخت تر از سال های گذشته است زیرا با فضایی جدید مواجه هستیم .
وی ادامه داد: برای شروع فعالیت پایگاه تابستانی همه همکاران در حدود دو ماه تلاش کردند در همین جا لازم می‌دانم از همه تلاشگران تشکر کنم و خداقوت به آنها بگویم.
 رمضانی گفت: در آغاز فعالیت در فضای مجازی نگران بودیم که استان ها قادر نباشند به لحاظ منابع مالی و سایر موارد فعالیت های مناسبی را در فضای مجازی دنبال کنند اما با توانمندی همکاران اداره فرهنگی هنری تولیدات بسیار خوبی فراهم شد و این امر با تلاش شبانه روزی همه دست اندرکاران انجام گرفته است.
 وی ادامه داد: باید برای پایگاه های تابستانی مسابقاتی را طراحی کنیم تا تولیداتی که توسط دانش آموزان تولید می شوند اگر مناسب باشند در اختیار ستاد قرار گرفته و برای آنها هدایای در نظر بگیریم.
 رمضانی در ادامه به برخی از کانونهای فرهنگی و تربیتی اشاره کرد و گفت: هنوز برخی از کانون‌ها به شبکه شاد وصل نشده اند انتظار داریم هر چه سریع‌تر موانع این امر برداشته شود و فرآیند سریع تر انجام  شود زیرا با تعطیلی مدارس حوزه اوقات فراغت باید تکمیل شود  زیرا پایگاه های تابستانی آبروی وزارت آموزش و پرورش  هستند.
رمضانی با اشاره به مسابقات فرهنگی و هنری امسال خاطرنشان کرد: امسال مسابقات را از طریق شبکه شاد و فضای مجازی دنبال خواهیم کرد انتظار داریم استان‌ها با مسئولیت بیشتری این امر را پیگیری و دنبال کنند اگر امسال این فرآیند انجام نمی‌شد  دانش آموزان ممکن بود آسیب ببیند .
وی افزود: سال قبل جشنواره لاله های روشن را برگزار کردیم که نتیجه آن انتخاب اداره کل فرهنگی هنری  اردوها و فضاهای پرورشی به عنوان عضو شورای سیاستگذاری فرهنگ ایثار و شهادت  کشور شد.
وی با اشاره به شهادت سردار سلیمانی گفت : همزمان با ایام سالگرد شهادت این سردار بزرگ جشنواره فرهنگی هنری را تدوین و طراحی خواهیم کرد تا بتوانیم دانش آموزان را با مکتب این شهید بزرگوار  بیشتر از پیش آشنا کنیم.
 رمضانی شمیم نور را فعالیتی دانست که ذخیره آخرت است و ادامه داد: این اردوها با استفاده از ظرفیت های درون شهری و درون استانی انجام خواهد گرفت پس لازم است هر چه سریعتر با قرارگاه استانی خود جلسه های مشترکی را برگزار کنید و این ظرفیت ها را اعلام نمایید تا بتوانیم دانش آموزان را با فرهنگ های گوناگون آشنا کنیم .
وی ادامه داد: در همین راستا از شهدای ترور غفلت شده است در برخی از شهرها و استان‌ها ما شاهد آن بودیم که در کوچه ها، خیابان ها و مغازه ها و فروشگاه ها افراد بیگناه بسیاری به شهادت رسیده اند و ممکن است بسیاری از اهالی حتی از این شهادت ها مطلع نباشد این فرصت مناسبی است تا این جایگاه را به آنان نشان دهیم.
 در ادامه جلسه خانم عزیزی، رئیس اداره برنامه ریزی امور اردوها و فضاهای پرورشی گفت طرح تحول اردوی و تربیت مدرس را انجام داده‌ایم تا زمانی که مدارس تعطیل هستند اقدام شود و این سیر تحولی را از طریق شبکه  شاد باید انجام بدهیم .
وی ادامه داد: طرح شمیم نور ۲۵ درصد دانش آموزان استان ها را در بر می گیرد پس نیازمند جلسات تخصصی با سپاه و بسیج است و با قرارگاه استانی باید جلسات مشترکی را طراحی کنید و موارد را به قرارگاه مرکزی اعلام نمایید زیرا این امر زمان‌بر است .
سبحانی، رییس اداره برنامه ریزی فعالیتهای سیاسی و اجتماعی گفت: حضور در فضای مجازی به نوعی اجبار است و فعالیت ها را باید از این بستر ادامه بدهیم سال ۹۹ چهلمین سال دفاع مقدس است انتظار داریم با تشکیل کارگروه‌هایی در استان‌ها از برکات دفاع مقدس آگاه شویم.
 وی گفت: جشنواره فرهنگی هنری مهتاب در نور امسال برگزار خواهد شد که شهر تهران میزبان این دبیرخانه است و شیوه نامه آن طی چند روز آینده به استانها ابلاغ خواهد شد این جشنواره در حوزه عفاف و حجاب است و تمام دانش آموزان و فرهنگیان در بستر فضای شاد می توانند آثار خود را ارسال نمایند که در سطح دانش آموزان برای دوره متوسطه اول و دوم خواهد بود و روز چهارشنبه نیز آیین رونمایی از پوستر این رخداد فرهنگی انجام خواهد شد .
در ادامه قاسم‌پور، معاون برنامه ریزی فعالیتهای فرهنگی و هنری گفت: شاید نتوانیم کنگره پرسش مهر امسال را به صورت حضوری برگزار کنیم و احتمالاً این کنگره را بتوانیم به صورت غیر حضوری برگزار کنیم اما نتایج آن آمده است و طی یکی دو هفته آینده اعلام خواهد شد.
 وی ادامه داد: جشنواره دانایی توانایی نیز در حال پیگیری است در اغلب استان ها مرحله مدرسه تمام شده است و در برخی از استان‌ها در بخش مناطق و استان هنوز موفق به برگزاری مسابقات نشده اند و این جشنواره نیز به امید خدا بسته خواهد شد اما برای سال آینده باید با استفاده از ظرفیت کتاب‌های دیجیتال و صوتی به این جشنواره ورود پیدا کنیم .
وی گفت : در مسابقات فرهنگی هنری نیز شرایط جدیدی را داریم که دبیرخانه این مسابقات در شهرستانهای استان تهران فرآیندهای جدیدی را برای دریافت و داوری آثار تدوین کردند امیدواریم این شکل نیز موفق باشد .
قاسمپور ادامه داد: هر سال در بخش جنبی ما شاهد حضور برخی از آثار در حوزه دفاع مقدس بودیم امسال نیز هر استانی که تمایل دارد آثارش در بخش جنبی دفاع مقدس حضور داشته باشند و داوری شود باید گزینه مربوط به این مورد را انتخاب نمایند قاسم پور گفت: جشنواره فرهنگی هنری غدیر نیز قرار است انجام شود آثاری را که مرتبط با موضوع غدیر، امامت و حضرت علی علیه السلام هستند را می توانید در بخش جنبی مشخص نمایید تا در این بخش نیز آنها داوری شوند.
 در ادامه این ویدئو کنفرانس روسای ادارات استان ها نیز به بیان نقطه نظرات خود پیرامون مباحث مطرح شده پرداختند
 

به اشتراک بگذارید :