13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۲۴ ۰۷:۰۰:۰۰
کد مطلب:  1220668
معاون پرورشی وفرهنگی وزارت آموزش و پرورش:
مسابقات قرآن، عترت و نماز  یکی از مهمترین ابزار انس با قرآن و تعالی بخش  روح دانش آموزان است

معاون پرورشی وفرهنگی وزارت آموزش و پرورش برگزاری مسابقات قرآن، عترت و نماز را  یکی از مهمترین ابزار انس با قرآن و تعالی بخش و آرامبخش روح دانش آموزان دانست.

علیرضا کاظمی در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معا ونت پرورشی و فرهنگی، گفت: مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان باعث رشد و تعالی روحی و معنوی در بین دانش آموزان می شود.
وی ادامه داد: اداره کل قرآن، عترت و نماز هر سال این مسابقات را با شکوه هر چه تمامتر در بین دانش آموزان برگزار می کرد به این شکل که ابتدا دانش آموزان در مدارس مسابقات را برگزار می کردند و سپس نفرات برتر به مرحله منطقه و بعد هم مرحله استانی راه پیدا می کردند که منتخبان استانی در مرحله نهایی  دریکی از استان های میزبان به رقابت با یکدیگر می پرداختند و نفرات برتر کشوری مشخص می شدند.
معاون پرورشی وفرهنگی خاطر نشان کرد: اما شرایط امسال با توجه به شیوع بیماری کوید 19 به گونه ایست  که ما نمی توانیم مسابقات را به صورت حضوری برگزار کنیم ولی با درایت و پشتکار مسئولان  و متولیان این امر به این نتیجه رسیدیم که سی و هشتمین دوره مسابقات قرآن، عترت و نماز دانش آموزان به صورت مجازی و با استفاده از شبکه شاد انجام شود که البته نیاز به تمهید مقدمات و ایجاد زیرساخت های لازم را دارد.
کاظمی ادامه داد: هرچند ممکن است کیفیت مسابقات حضوری را نداشته باشیم اما برگزاری این مسابقات برای دانش آموزانی که مدتی را آموزش دیده اند و تمرین های سختی داشته اند انگیزه بخش خواهد بود.
وی به رشته های این دوره از مسابقات اشاره کرد و افزود: مسابقات قرآن کریم دانش آموزان امسال نیزدر دو بخش پژوهشی که شامل: تفسیر قرآن کریم، نهج البلاغه، صحیفه سجادیه، احکام و انشار نماز به میزبانی خراسان رضوی و بخش آوایی که شامل: قرائت تحقیق و ترتیل، حفظ قرآن کریم در 5 سطح و مداحی ویژه پسران به میزبانی شهرستان های استان تهران برگزار می شود. 
وی به زمانبندی برگزاری این مسابقات در بخش آوایی اشاره کرد و گفت: ارسال آثار برتر از استان ها از تاریخ 20 تیر شروع و تا 30 تیر نیز ادامه دارد و البته این مدت به هیچ وجه تمدید نخواهد شد و در مرحله بعد ثبت مشخصات دانش آموزان باید در سامانه www.teo.ir/avai38  انجام شود که این سامانه از تاریخ 20 تیر لغایت 28 تیر باز خواهد بود.
معاون پرورشی و فرهنگی زماان برگزاری آزمون کتبی رشته حفظ را 4 مرداد اعلام کرد و ادامه داد: این آزمون از طریق سایت Azmoon.teo.ir   انجام خواهد شد.
فرآیند داوری اولیه آثار اعلام  اسامی راه یافتگان به مرحله نهایی و مرحله نهایی مسابقات نیز از اول تا 24 مرداد به طول خواهد انجامید و مراسم اختتامیه و اعلام نتایج مسابقات 26 مرداد به صورت ارتباط تصویری زنده خواهد بود.  
 

به اشتراک بگذارید :