13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۲۸ ۰۹:۵۱:۰۰
کد مطلب:  1223178
مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی:
مرحله پایانی جشنواره فرهنگی هنری فردا تابستان امسال آنلاین برگزار خواهد شد 

مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی از بارگذاری آثار برگزیدگان مرحله استانی از 28 تیرماه در سامانه دبیرخانه جشنواره خبر داد و گفت:  مرحله پایانی این جشنواره در دو بخش غیرحضوری و مرحله آنلاین در مرداد برگزار خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی، علی رمضانی مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی با اعلام این مطلب افزود: دبیرخانه دریافت آثار برگزیده استان ها از 28 تیرماه جاری به میزبانی اداره کل آموزش و پرورش شهرستان های تهران در کانون فرهنگی تربیتی سمیه شهر ری آغاز به کار خواهد کرد .
رمضانی با اشاره به اینکه «جشنواره فرهنگی هنری فردا» با قدمتی بیش از 38 دوره، از قدیمی ترین رویداد های فرهنگی هنری کشور است که  پس از انقلاب اسلامی در مدارس  کشور برگزار می شود افزود: در سال تحصیلی جاری نیز این جشنواره که سی و هشتمین دوره آن در حال برگزاری است با حضور 7.660.032 نفر- رشته شرکت کننده، پراستقبال ترین رویداد فرهنگی هنری کشور است.
 وی افزود: مرحله اصلی این جشنواره مرحله مدرسه است که در مهرماه تا آذر ماه سال قبل در مدارس کشور برگزار شده است و برگزیدگان این مرحله پس از رقابت در مرحله شهرستان ها و مناطق با راهیابی به مرحله استانی با هم به رقابت پرداخته اند .
رمضانی گفت: آثار برگزیدگان مرحله استانی از 28 تیرماه در سامانه دبیرخانه جشنواره بارگذاری خواهد شد و مرحله پایانی این جشنواره در دو بخش غیرحضوری و مرحله آنلاین در مرداد ماه جاری برگزار خواهد شد .
رمضانی گفت: تفاوت دبیرخانه امسال با سال های قبل جشنواره در این است که کل فرآیند ارسال و دریافت آثار به دلیل شرایط  خاص کشور و همه گیری بیماری کرونا در بستر فضای مجازی طراحی شده است و این فرآیند بدون حضور نمایندگان استان ها انجام خواهد شد .
رمضانی با بیان اینکه پیش بینی می کنیم در سال جاری  حدود 5000 اثر به دبیرخانه ارسال شود افزود : البته در سال تحصیلی جاری به دلیل شیوع ویروس کرونا فعالیت های گروهی جشنواره در رشته هایی مانند نمایش و سرود تحت الشعاع قرار گرفت و احتمالا در سال جاری گروه های سرود و نمایش کمتری موفق به ارسال اثر خود به دبیرخانه خواهند شد .
مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش همچنین گفت: پس از دریافت آثار مرحله داوری غیر حضوری برگزار خواهد شد و از بین آثار ارسالی به دبیرخانه در پنج گرایش هنرهای آوایی ،‌فیلم و هنرهای نمایشی ، هنرهای دستی و تجسمی ،‌آفرینش های ادبی ‌و بخش رسانه و فضای مجازی که در مجموع بیش از 70 رشته و گرایش مختلف را شامل می شود آثار برگزیده برای رقابت در بخش آنلاین جشنواره انتخاب خواهند شد.
وی با بیان اینکه بنابر جدول زمانی جشنواره در تاریخ 20 تا 26 مرداد مرحله آنلاین برگزار خواهد شد افزود : پس از رقابت آنلاین برگزیدگان در بخش های مختلف جشنواره مشخص و ان شالله در روز های پایانی مرداد  و قبل از شروع ماه محرم الحرام مراسم اختتامیه جشنواره به صورت مجازی و آنلاین برگزار خواهد شد .
در مرحله مدرسه این جشنواره 7.660.032 نفر رشته شرکت کرده اند که از این تعداد 1،159،776 نفر در آفرینش های ادبی، 333،709 نفر در بخش هنرهای آوایی، 194،938 نفر در بخش فیلم و هنر های نمایشی، 1،439،755 نفر نیز در بخش هنرهای دستی و تجسمی شرکت کرده اند .
همچنین 1،857،995 نفر در بخش نقاشی همگانی و 2،577،214 نفر در بخش سرود همگانی حضور داشتند.

به اشتراک بگذارید :