13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ ۰۸:۱۱:۴۲
کد مطلب:  1224338
معاون پرورشی و فرهنگی در آغاز مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان؛
مسابقات فرهنگی هنری زمینه‌ساز شکوفایی استعدادهای فرهنگی و هنری و ایجادکننده روحیه امید و نشاط بین دانش آموزان است

معاون پرورشی و فرهنگی مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان را زمینه‌ساز شکوفایی استعدادهای فرهنگی و هنری و ایجادکننده روحیه امید و نشاط بین دانش آموزان دانست.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی وفرهنگی،‌ علیرضا کاظمی گفت: حجم عظیمی از فعالیت‌های وزارت آموزش‌وپرورش بر دوش اداره کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی قرار دارد و این اداره کل متولی برگزاری اکثر جشنواره‌ها و مسابقه‌های متنوع آموزش‌وپرورش است.

وی گفت: مهم‌ترین، بزرگ‌ترین و فراگیرترین این مسابقات که با حضور میلیونی دانش آموزان انجام می‌شود مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان «فردا» است این مسابقات در بیش از 70 رشته برگزار می‌شود که طیف متنوعی از دانش آموزان دختر و پسر در همه سطوح تحصیلی را دربرمی گیرد.

معاون پرورشی و فرهنگی با اشاره به رشته‌های این مسابقات ادامه داد: طیف گسترده این مسابقات حوزه‌هایی همچون هنرهای دستی، تجسمی، آوایی، رسانه و فضای مجازی، آفرینش‌های ادبی و فیلم و هنرهای نمایشی را دربر می‌گیرد.

کاظمی گفت: این جشنواره علاوه بر اهداف اصلی که ذکر شد می‌تواند در زنده نگه‌داشتن هنرهای بومی – محلی و احیا هنرها و صنایع‌دستی فراموش ‌شده نقش بسزایی داشته باشد. زیرا رشته‌هایی در آن شرکت می‌کنند که در حال از بین رفتن و انقراض هستند مانند نمدمالی، کاشی‌کاری، نگارگری و رشته‌های دیگری که در گوشه‌کنار این کشور پهناور روزگاری در سبد خانوار قرار داشته و اکنون به‌واسطه شرایط و بعضاً بی‌مهری در حال از بین رفتن هستند.

وی با اشاره به شرایط کنونی کشور خاطرنشان کرد: مسابقات امسال را باید به‌صورت مجازی و از طریق شبکه شاد و پورتال آموزش‌وپرورش برگزار کنیم و روند مسابقات در حدود یک ماه طول خواهد کشید و از 28 تیر آغاز و تا 28 مرداد ادامه خواهد داشت.

کاظمی افزود: طبق آمار اخذ شده مسابقات در مرحله مدرسه با حضور 7 میلیون660 هزار و 32 دانش‌آموز انجام ‌شده است که منتخبان به مرحله‌های بالاتر راه پیداکرده‌اند و در مرحله غیرحضوری پس از داوری آثار، برگزیدگان به مرحله مسابقه آنلاین راه پیدا خواهند کرد.

جدول زمان‌بندی مسابقات در تابستان امسال به شرح زیر است:

دریافت آثار به‌صورت الکترونیکی توسط دبیرخانه از 28 تا 30 تیرماه

آماده‌سازی و تفکیک آثار برای داوران 31 تیرماه

داوری آثار از اول تا 15 مرداد

بررسی و جمع‌بندی و اعلانم نتایج 16 تا 17 مرداد

اطلاع‌رسانی به استان‌ها برای مرحله آنلاین 18 تا 19 مرداد

مرحله آنلاین جشنواره 20 تا 25 مرداد

اختتامیه جشنواره 28 مرداد

به اشتراک بگذارید :