13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۳۰ ۱۱:۴۲:۳۷
کد مطلب:  1224553
جشنواره «مهتاب در نور» با موضوع عفاف و حجاب برگزار می شود 

مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی از برگزاری جشنواره «مهتاب در نور» با محوریت عفاف و حجاب خبر داد.

علی رمضانی در گفت و گو با روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی گفت: وزارت آموزش و پرورش در راستای تحقق سندتحول بنیادین و مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی ، با توجه به سه عنصر باورمندی و اعتقاد به آموزه های دینی ، افزایش تمایل درونی به حیاء و عفاف ، و نیز نشان دادن التزام به قواعد اجتماعی و اخلاقی ، خودرا ملزم می داند نسبت  به تقویت کننده های این مهم اقدام کند. وی افزود: این امر با دو روش ارشادی ، انضباطی در ادارات آموزش و پرورش و مدارس سراسر کشور به انجام می رسد.
رمضانی خاطر نشان کرد: برهمین اساس و به استناد راهکار شماره 3 سندتحول، «ترویج و تعمیق فرهنگ حیاء عفاف و حجاب متناسب با قابلیت ها و ظرفیت های نظام تعلیم و تربیت رسمی عمومی» یکی از محوری ترین برنامه های وزارت آموزش و پرورش است که  شیوه نامه اجرایی جشنواره مهتاب در نور با موضوع عفاف و حجاب به استان ها ابلاغ شده است.
وی ادامه داد: این طرح با مشارکت شورای هماهنگی تشکل های دانش آموزی (سازمان بسیج دانش آموزی ، اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان، سازمان جوانان  جمعیت هلال احمر، و سازمان دانش آموزی)  و با همکاری اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران( دبیرخانه کشوری )  صورت خواهد گرفت.
مدیر کل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی به برخی از اهداف این جشنواره اشاره کرد و افزود: از جمله اهداف می توان به؛ تعمیق شناخت و باورها نسبت به عفاف و حجاب، ارتقاء بینش و حساسیت و هوشمندی نسبت به موضوع عفاف و حجاب در وزارت آموزش و پرورش و معرفی الگوهای برتر در حوزه عفاف و حجاب دانش آموزی اشاره کرد.
وی به برگزاری این جشنواره در دو بخش فرهنگیان و دانش آموزان اشاره کرد و ادامه داد: در بخش فرهنگیان؛ مقاله نویسی، کتابخوانی از کتاب "جواهرانه" از انتشارات تلاوت آرامش و همچنین ارسال تجربیات موفق  و ایده های نو و خلاقانه از تبلیغ و ترویج حجاب وسبک زندگی عفیفانه خواهد بود.
رمضانی به بخش دانش آموزی اشاره و خاطر نشان کرد: در دوره ابتدایی دانش آموزان می توانند با ارسال نقاشی، قصه گویی با موضوع حجاب و عفاف و کتابخوانی از کتاب "لینالونا" از دفتر نشر فرهنگ اسلامی در این جشنواره شرکت کنند و در دوره متوسطه اول کتابخوانی از کتاب،‌ "نرگس" از انتشارات سوره مهر و متوسطه دوم کتاب "فرشته ها هم عاشق میشوند" از انتشارات تلاوت آرامش خواهد بود.
 وی گفت: همه شرکت کنندگان در همه مقاطع و دوره ها باید آثار تولیدی خود را از طریق  شبکه شاد ارسال نمایند .
آدرس دبیرخانه : تهران-خیابان آیت الله طالقانی-خیابان شهید سرپرست –اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران-معاونت پرورشی و فرهنگی-   نشانی : شبکه شاد  کانال عفاف و حجاب 

زمان برگزاری نیز متعاقبا اعلام خواهد شد

برای دریافت شیوه نامه جشنواره مهتاب در نور اینجا کلیک کنید.


 

به اشتراک بگذارید :