13 شوال 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۴/۳۱ ۰۸:۱۴:۳۷
کد مطلب:  1224967
مدیر کل فرهنگی ، هنری اردوها و فضاهای پرورشی:
با راه اندازی شبکه شاد دانش آموزان مناطق محروم نیز از امکانات آموزشی و پرورشی بهره مند شدند

مدیر کل فرهنگی ، هنری اردوها و فضاهای پرورشی راه اندازی شبکه شاد را راهی برای دستیابی دانش آموزان مناطق محروم به امکانات آموزشی و پرورشی مناسب دانست.

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل معاونت پرورشی و فرهنگی در جلسه ای که با حضور مدیر کل آموزش شهروندی شهرداری تهران و مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضای پرورشی آموزش و پرورش تشکیل شد علی رمضانی گفت: در های آموزش و پرورش برای تولید محتواهای فرهنگی و هنری  برای مخاطبان فرهنگی و دانش آموزان همواره باز است .
وی ادامه داد : در شبکه شاد کانال اختصاصی بخش‌های فرهنگی و هنری را داریم که ۲۲ هزار مدیر مدرسه از کل کشور در آن عضو هستند و مرکزی برای تهیه تولیدات و محتوای فرهنگی در شهرستانهای استان تهران تدارک دیده شده است که هر روز محتواهای متنوعی  برای بارگذاری در شبکه شاد تولید می شود.
 وی افزود: این تولیدات مختص ایام تابستان و اوقات فراغت نیست با آغاز سال تحصیلی فعالیت مجدد آغاز می شود.
 رمضانی ادامه داد: ما وظیفه داریم برای ۱۵ میلیون دانش آموز و بیش از یک میلیون فرهنگی و معلم محتوا تولید کنیم اما برای تولید محتوا شاخصه‌هایی داریم و می‌توانیم با سایر نهادها با سازمانهای فرهنگی بر اساس آن شاخص ها همکاری داشته باشیم.
 مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی  افزود: فعالیت در حوزه حقوق شهروندی مخاطبان بسیاری در آموزش و پرورش دارد در این زمینه کارهایی انجام شود اما انتظار این است که کار بیشتری انجام شود.
 وی با اشاره  به تفاهم نامه بین آموزش و پرورش و شهرداری تهران گفت: کار مشترک با شهرداری تهران بسیار آسان است  از طرف دیگر شهرداری تهران یک الگو برای کل کشور محسوب می شود.
 رمضانی با اشاره به تولیدات شهرداری تهران در زمینه فرهنگی خاطر نشان کرد: محتوایی که شما تولید کرده اید می تواند برای دانش آموزان و فرهنگیان مناسب باشد و آنها را در شبکه شاد بارگذاری کنیم.
 وی گفت : دانش آموزانی که در مناطق محروم و کم برخوردار حضور دارند به این محتواها نیاز مبرم دارند و تاخیر در ارائه آنها جایز نیست در این مناطق کمتر از معلمان و کلاس های درجه یک برخوردار هستند اما با ایجاد شبکه شاد این امکان فراهم شده است همه دانش آموزان در کل کشور از امکانات فراهم شده استفاده کنند.
 رمضانی با اشاره به جشنواره فرهنگی هنری فردا گفت : نزدیک به ۷ میلیون و ۶۹۰ هزار نفر رشته در مسابقات فرهنگی و هنری شرکت کردند که این جشنواره در ۲۸ و ۲۹ مرداد اختتامیه آن برگزار خواهد شد و یکی از بزرگترین رویداهای آموزش و پرورش در کشور است.
 مدیرکل فرهنگی هنری اردوها و فضاهای پرورشی  گفت : مسیری را که انتخاب کرده اید مسیر درستی است زیرا می توانیم با همکاری شهرداری تهران و هم در استان های دیگر آیتم هایی مناسب برای دانش آموزان و فرهنگیان تولید کنیم.
 مجتبی دانشور مدیر کل آموزش شهروندی شهرداری تهران نیز در این جلسه گفت: مدرسه تابستانی که ما به دنبال آن هستیم مختص یک موقعیت خاص و محدود به یک زمان خاص نیست ما می توانیم در حوزه حقوق شهروندی تولید محتوا های مناسبی داشته باشیم.
 وی گفت :دغدغه اصلی ما مهارت افزایی دانش آموزان است در حال حاضر دانش آموزان دست ورزی کمتری دارند و بیشتر در فضاهای مجازی حضور دارند .
دانشور ادامه داد: گروه سنی نوجوان مخاطب اصلی ما هستند زیرا در این دوره کار را بسیار جدی می توان دنبال کرد و البته کار بسیار سخت نیز است.
 وی ادامه داد : محتوای بسیاری تولید شده است که قابلیت استفاده در آموزش و پرورش را دارند و حتی  برای دانش آموزان ناشنوا نیز محتواهایی تولید کرده‌ایم.
 وی با اشاره به  مسابقه های انجام شده توسط شهرداری تهران گفت: سال گذشته مسابقه انشا نویسی در مقطع دوم ابتدایی برگزار شد که بیش از ۷۵۰۰ انشا جمع آوری شد و برگزیده های آنها در کتابی منتشر شده است همچنین در مسابقه نقاشی 10هزار اثر از آثار دانش‌آموزان تهرانی جمع‌آوری شد  و باز برگزیده آنها به صورت کتابچه‌ای منتشر شده است.
 مدیر کل آموزش شهروندی شهرداری تهران افزود: در ۲۲ منطقه تهران ۲۲ مدیر آموزش وجود دارد که شبکه گسترده ای در تهران به وجود آورده اند و به همین دلیل شهرداری ها ظرفیت های فرهنگی بسیار مناسبی دارند و ما آمادگی این را داریم که در تولید محتوا برای شبکه شاد با شما همکاری داشته باشیم حوزه هایی که مایل هستیم در آنها تولید محتوا داشته باشیم حقوق شهروندی ، محیط زیست  و رعایت قانون و مقرارت است.

به اشتراک بگذارید :