20 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ ۰۸:۵۵:۵۳
کد مطلب:  1225795
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان:
سنجش‌ سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نو آموزان کلاس اولی کرمانی در ۴۲ پایگاه آغاز شد

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: سنجش‌ سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نو آموزان کلاس اولی کرمانی در ۴۲ پایگاه سنجش آغاز شد.

احمد اسکندری نسب در آیین افتتاح برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان کلاس اولی  با بیان اینکه ۳۰ هزار نوآموز بدو ورود به دبستان مورد سنجش قرار خواهند گرفت اظهار کرد: با توجه به شرایط کرونا برنامه سنجش در استان با رعایت تمام پروتکل های بهداشتی در ۴۲ پایگاه توسط ۳۲۰ نیروی متخصص اجرا می شود.
او با بیان اینکه حفظ سلامت نوآموزان اصل اساسی در طرح سنجش سال جاری است افزود: رعایت کامل موارد بهداشتی و  ضدعفونی پایگاه‌ها، افزایش تعداد  پایگاه در سطح استان، ایجاد اتاق انتظار، کاهش پذیرش روزانه  از ۴۰‌ نفر به ۲۰ نفر، افزایش ساعت کار پایگاه ها از ۴ ساعت به ۵ ساعت، افزایش زمان ‌سنجش ‌از ۱۵ دقیقه به ۳۰ دقیقه، ایجاد درگاه پرداخت الکترونیکی، دو برابر کردن ابزارهای آزماینده تحصیلی و اجرای سنجش پیش دبستانی‌ها از مهر  از جمله مواردی است که برای رعایت فاصله گذاری اجتماعی و رعایت شرایط بهداشتی در پایگاه ها در نظر گرفته شده است.
 مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: بر اساس مصوبه هیات دولت در سال ۷۵ ، اساسنامه سازمان و قانون برنامه پنج ساله اجرای طرح سنجش الزامی است.
احمد اسکندری نسب  افزود: در سند تحول بنیادین بر ارتقای کیفیت و عدالت تاکید شده است و اجرای این طرح راهی برای کنترل افت تحصیلی و ارتقای کیفیت است.

اسکندری نسب  با بیان اینکه در این طرح گروه های هفتگانه دارای نیاز ویژه شناسایی می شوند اظهار داشت: در این طرح نوآموزان با آسیب بینایی، آسیب شنوایی، کم توان ذهنی، جسمی حرکتی،‌طیف اتیسم، چند معلولیتی و دارای مشکلات ویژه یادگیری شناسایی شده و در مدارس استثنایی و تلفیقی جایدهی می شوند.
او افزود: حفظ و ارتقای سلامت، پیشگیری از بیماری ها، شناسایی میزان شیوع اختلالات، تهیه شناسنامه الکترونیک سلامت، پیشگیری از بروز و تشدید بیماری ها، شناسایی و تشخیص به موقع و حایدهی مناسب دانش آموزان در مدارس از اهداف طرح سنجش است.
اسکندری نسب  با بیان اینکه شناسایی درست، پوشش حداکثری و مداخله بهنگام و استاندارد منجر به آموزش و پرورش با کیفیت می شود افزود: برای تحقق این هدف اولین گام شناسایی به موقع است که برنامه سنجش چنین رسالتی را بر دوش دارد.
مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان  افزود: برنامه سنجش از سال ۷۳ با پوشش ۱.۵ درصدی شروع شد و در سال گذشته ۹۹ درصد نوآموزان بدو ورود به دبستان  استان تحت پوشش طرح قرار گرفتند.
احمد اسکندری نسب افزود: از سال ۱۳۹۴ نوآموزان پیش دبستانی نیز تحت پوشش طرح قرار گرفتند و ۵۵ درصد نوآموزان پیش دبستانی استان در سال گذشته مورد ارزیابی قرار گرفته اند.
بر پایه این گزارش: با حضور مدیر کل  آموزش و پرورش استان و جمعی از مسئولان مراسم افتتاحیه برنامه سنجش سلامت جسمانی و آمادگی تحصیلی نوآموزان بدو ورود به دبستان مجتمع ناشنوایان احیا آموزش و پرورش ناحیه یک شهر کرمان برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :