21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ ۱۲:۳۲:۵۹
کد مطلب:  1226088
رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان خبر داد:
پیش بینی سنجش سلامت 30000 نوآموز بدو ورود به دبستان، قبل از آغاز سال تحصیلی 1400-1399

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان در آیین آغاز به کار طرح سنجش سلامت نوآموزان بدو ورود به دبستان گفت: پیش بینی شده است تا قبل از آغاز سال تحصیلی 1400-1399، سنجش 30 هزار نوآموز کلاس اولی انجام شود.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، عباس صفوی افزود: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران برکات زیادی داشته است که یکی از این برکات، توسعه آموزش های دانش آموزان با نیازهای ویژه است.

وی از زنده یاد جبار باغچه بان که اولین مدرسه ناشنوایان را در ایران تاسیس کرده است، یاد  کرد و گفت: در سال 1370 سازمان آموزش و پرورش استثنایی با رویکرد توسعه عدالت اجتماعی تاسیس شد تا به طور ویژه و تخصصی مسائل آموزشی و پرورشی دانش آموزان با نیازهای ویژه دنبال و پیگیری شود.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان به اهمیت و ضرورت شناسایی استعدادها و توانایی های دانش آموزان اشاره و خاطرنشان کرد: توسعه عدالت اجتماعی محقق نمی شود مگر با هدایت و پرورش استعدادها.

صفوی با بیان این که سنجش آمادگی تحصیلی و سلامت از سال 1373 آغاز شده، گفت: برنامه سنجش امسال از اسفند 98 کلید خورد و ملزومات مورد نیاز تهیه شد تا امروز 1 مرداد که آغاز به کار رسمی را داریم.

وی با اشاره به این که در سال های اخیر، آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان به لحاظ برنامه سنجش در صدر ادارات آموزش و پرورش استثنایی استان های کشور بوده است، گفت: در خارج از مجموعه آموزش و پرورش، افرادی هم از استانداری، فرمانداری ها، بخشداری ها و بهزیستی همکاری بسیار خوبی با آموزش و پرورش داشته اند که قدردان حمایت های همه آن ها هستیم و اخیرا هم جلساتی تخصصی در بهزیستی در خصوص بینایی سنجی نوآموزان داشته ایم.

رئیس اداره آموزش و پرورش استثنایی استان کرمان، گفت: قبل از آغاز به کار رسمی برنامه سنجش، سه روز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی، رزمایشی در 8 پایگاه برای شناسایی کمبودها و رفع نواقص برگزار کرده ایم تا نقاط ضعف و قوت بررسی شود.

صفوی تاکید کرد: برنامه ریزی شده تا کار سنجش، با رعایت کامل همه نکات بهداشتی و رعایت فاصله انجام شود و تمهیداتی در نظر گرفته شده تا از تجمع و ازدحام خانواده ها در پایگاه های سنجش جلوگیری شود.

به اشتراک بگذارید :