21 جمادی‌الثانی 1443

تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۵/۰۱ ۱۴:۲۷:۲۷
کد مطلب:  1226229
مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان:
شهید باهنر، افتخار جامعه فرهنگی کشور است

مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان در نشست کمیته فرهنگی یادواره شهید باهنر گفت: شهید باهنر، افتخار جامعه فرهنگی کشور است.

به گزارش اداره اطلاع رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کرمان، احمد اسکندری نسب با گرامیداشت یاد و خاطره شهدا خاطرنشان کرد: برگزاری یادواره شهید باهنر اقدامی ارزشمند در راستای ترویج مکتب این شهید بزرگوار است.
وی با اشاره به اقدامات موثر شهید باهنر در حوزه آموزش و پرورش کشور گفت: از تمامی ظرفیت های آموزش و پرورش استان برای برگزاری با کیفیت این مراسم استفاده خواهیم کرد.
اسکندری نسب اظهار کرد: شهید باهنر پیش از انقلاب تمرکزشان بر روی کتب درسی بود و مبارزه با فساد و طاغوت زمان از جمله مباحثی بود که در کتاب های درسی با ظرافت خاصی مطرح می کرد.
حسین انجم شعاع مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان کرمان نیز در این جلسه گفت: شهید باهنر از نظر تفکر و اندیشه یکی از نظریه پردازان برجسته انقلاب اسلامی بود.
وی با بیان این که شهید باهنر در کنار آیت الله هاشمی رفسنجانی عضو شورای انقلاب اسلامی بودند اظهار کرد: این افتخاری بزرگ برای استان کرمان است.
وی با بیان این که ترویج اسلام ناب محمدی مورد نظر حضرت امام خمینی (ره) مهمترین دغدغه شهید باهنر در نظام تعلیم و تربیت بود، گفت: ترویج مکتب شهید باهنر بین دانش آموزان و فرهنگیان ضرورتی انکار ناپذیر در راستای اثر بخشی فعالیت های تربیتی در مدارس است.
وی بیان کرد: یادواره شهید باهنر هم زمان با سالروز شهادت ایشان هشتم شهریور ماه؛ برگزار می شود.
بر پایه این گزارش: نشست کمیته فرهنگی یادواره شهید باهنر با حضور مدیران کل آموزش و پرورش و تبلیغات اسلامی استان کرمان و نمایندگانی از بنیاد شهید و انجمن اسلامی دانش آموزان برگزار شد.

به اشتراک بگذارید :